Güncel

Eşim Beni Aldatıyor Ama Boşanmak İstemiyorum Ne Yapabilirim?

Evliliklerde genelde büyük bir aşk ile başlasa da zaman zaman aldatma olabiliyor. Genelde erkekler kadınları aldatıyor. Kadınlarda aldatma çok daha kötü olarak algılanıyor ya da kadınlar yapıları dolaysısıyla başka bir erkeğin kendisine dokunması istemiyorlar. Aldatmanın haklı bir sebebi olmasa da huzursuz evlilikler ve monoton yaşam nedeniyle aldatma görülebiliyor. Bu durumda ya erkek itiraf ediyor ya da kadın yakalıyor. İtiraf edildiğinde erkek boşanmak için bunu söyleyebilirken bazısı da pişmanlık yaşadığından anlatıyor.

Eşim beni aldatıyor ama boşanmayı istemiyorum diyen kadınların sayısı çok fazladır. Bunun nedeni genelde çocukların olması ya da ülkemizde boşanmanın zor olması gibi nedenlerden kaynaklanıyor. Bazı kadınlar da çok sevdiğinden yuvasını yıkmak istemiyor. Aldatılma olayında en büyük korku tekrar aldatılmak oluyor. Burada neler yapılacağı sorusu soruluyor. Eğer kocanızdan boşanmak istemiyorsanız aldatmasının nedenini irdelemek ve buna göre bir çözüm üretmek zorundasınız.

Kadınların çoğu, çocuğum ortada kalır ya da işim yok çalışmıyorum diyerek boşanmak istemiyor. Aile baskısı da buna neden oluyor. Kadının ailesi kocanı affet çocuklarına baksın gibi nedenler ile baskı kuruyorlar. Bu durumda boşanmamakta başka çare kalmıyor. İşte burada yapılması gereken eşin tekrar aldatmasını önlemektir. Eşini sevemeyen ve istemeyen bir erkek tabi ki engellemeyi pek umursamayıp aldatmaya devam edecektir. Fakat sorun evliliğin bitmeye yaklaşması ise iki tarafında çabası ile boşanmadan evlilik saygı çerçevesinde devam ettirilebilir.

eşim aşırı kıskanç ne yapmalıyım

Eşim Beni Aldatıyor Ama Boşanmak İstemiyorum

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı