Eşimle Sürekli Kavga Ediyoruz Bu sorunu Nasıl Çözebiliriz Ne Yapabiliriz

Eşimle Sürekli Kavga Ediyoruz Bu sorunu Nasıl Çözebiliriz Ne Yapabiliriz

Eşimle Sürekli Kavga Ediyoruz Bu sorunu Nasıl Çözebiliriz Ne Yapabiliriz

eşimle sürekli kavga ediyoruz

Eşimle sürekli kavga ediyoruz kısmı, evliliğin çıkmakta olduğu kısım olarak değerlendirilmektedir Sürekli kavganın olduğu bir ortamda, kişiler aslında kesinlikle anlamamakta ve de anlatamamaktadır. Bu noktada kişiler sadece çok dolduklarından, içlerini boşaltmaktadırlar. Bu boşalmalar, ilişkiye faydalı olmamaktadır. Bilakis bu tartışmalar, evliliği dinamitlemektedir. Sürekli kavganın yaşandığı bir ortam, aslında yaşanmak istenmeyen bir ortam olarak kabul edilmektedir. Lakin eşlerin şiddetli geçimsizliklerine rağmen birlikte yaşamaları, ekonomik nedenlere bağlanmaktadır.  Genelde boşanmaktan korkan kişi, ekonomik kaygılar içine düşmektedir. Bu nedenle de sadece kavga edebilmektedir.

Evliliğin şiddetli geçimsizlik şeklinde yürütülmeye çalışılmasının bir diğer nedeni de kişinin sosyal hayatında dul olarak anılmak istememesi olmaktadır. Bu psikoloji de en az diğeri kadar sağlıksız bir düşünce yapısını işaret etmektedir. Sürekli kavganın olduğu bir ortamın istenecek bir tarafı olmamaktadır. Lakin ilişkilerini bağımlı olarak yaşayan bireyler için bu durum yalnızlıktan daha iyi olarak yorumlanmaktadır.

Eşlerin sürekli kavga etmeleri, çocuk var ise asla istenmeyen bir durumdur. Çocuğun kaç yaşında olduğu da kesinlikle önemli olmamaktadır. Çocuk Anne karnından itibaren, dış dünyadaki her şeyi anlayabilmektedir. Bir çocuk yetiştirmek dünyanın en önemli konusudur. Çünkü yeni yetişen insan oy verecektir, aile kuracak ve de yeni nesiller yetiştirecektir. Bu nedenle özellikle de çocuklu ailelerin bir karar vermeleri gerekmektedir. Aile terapistleri bu konuda çok işe yaramaktadır. Çocuk için bu karar en doğru karar olacaktır.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.