Eski kıyafetler için değerlendirme bilgiler yazılar ve öneriler

Eski kıyafetler için değerlendirme bilgiler yazılar ve öneriler

Eski kıyafetler için değerlendirme bilgiler yazılar ve öneriler

Eski kıyafetleri genel olarak kullanmayız ve dolabın bir köşesine tıkarız değil mi. Ama artık bence ufaktan çıkarmaya başlayalım eski kıyafetlerimizi. Kıyafetlerin üzerlerinde ufak tefek oyunlar oynayarak onları tekrardan canlandırabiliriz. Bunları yapmak için de gerekli olan malzemelerimiz şunlardır ; danteller , keçeler , boncuklar , iplik , iğne ve makas olmaktadır. Gördüğünüz gibi malzemelerimiz bu kadar çok fazla değil.

  • Eskiden bir tişört aldınız ve sonra beğenmediniz veya size olmadı kolları hem dar , hem de uzun o zaman merak etmeyin arkadaşlar tozlu raflarınızdan bu tişörtünüzü alın ve elinize geçen makas ile kesmeye başlayın. Önce kalın olan yakadan kurtulalım sonra kollarını dikiş yerlerinden tamamen veya boya gelecek bir şekilde kısaltın bu şekilde rahat bir tişörte tekrardan sahip olabilirsiniz.
  • Her sene farklı farklı kot pantolonları moda oluyor ve sizin almış olduğunuz kot pantolonunun modası geçti veya giymekten sıkıldınız mı ? O zaman merak etmeyin elinize 1 kağıt zımpara alın ve istediğiniz yeri iyicene zımparalamaya başlayın. Durmadan zımpalama işlemi yaptığınızdan dolayı kumaş incelecektir ve yırtırmalar meydana gelecek. İşte o zaman daha salaş bir kota sahip olmuş olacaksınız.
  • Bu yöntemi aslında çocukken birçoğumuz yapmıştır hani kışlık olan kotlarımızı kesip kot şekline dönüştürürdük. Şimdi böyle bir şey neden yapmayalım ama değil mi. Elimize makası alalım ve tüm pantolonlarımızı kesmeye başlayalım. Kesme işlemi bitince kotların uçlarını diktirmenize gerek yok çünkü orada bulunan püsküllü kot pantolonunuza farklı bir hava katabilir.
  • Giymekten artık sıkıldığınız bir hırkanız veya gömleğiniz varsa o zaman yapacağınız işlem çok basit. Gömleğinizden hemen boylu boyunca 2 uzun ve kalın şerit kesmeye başlayın. Kesme işlemini yaptıktan sonra şeritleri hırkanın ön ve dış kısmına dikin. Böylelikle artık yepyeni bir hırkamız oldu güle güle giyin.
  • Külotlu çoraplarımızı değerlendirme vaktimiz geldi değil mi o zaman ihtiyacımız olan malzeme şunlar sim ve tekstil yapıştırıcısı oluyor. İlk olarak çorabımıza yapıştırıcıyı sürelim ve üzerine ise sim dökelim. İşte bu sayede harika bir tasarım çıktı tamamen size ait. Arkadaşlarınız da gösterebilirsiniz simli çoraplarınızı.
  • Artık günümüzde biliyorsunuz DVD’ler fazla kullanılmıyor bu yüzden onlara veda etme zamanı geldi. DVD’lerinizi alın ve kaynatmış olduğunuz suyun içerisine atıp bekletin. Böyle yapmamızın nedeni üstündeki şeffaf tabakanın ayrılmasıdır. Sonra makas yardımı ile DVD’lerinizi geometrik şekiller halinde kesmeye başlayın işte çok güzel bir gömlek ipucu çıktı. Nasıl mı ? Parçaları alın yapıştırıcı yardımı ile gömleğinizin yakasına yapıştırın harika bir yöntem olabilir.
  • Evde annenizin eski dantelleri varsa o zaman onları kullanalım. Bu dantelleri istediğiniz her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz gömleklerinizde , kazaklarınız da veya tişörtleriniz de. Bu şekilde hem romantik , hem de sevimli bir hava katmış olursunuz.
  • Kapının kenarlarında takmış olduğumuz taşlar belli bir süre sonra sökülür işte bunları değerlendirmek için kazaklarınıza takabilirsiniz. Eski kullanmadığınız kazakları bu sayede hayata döndürebilirsiniz. İsteyenler düzenli , isteyenler de dağınık bir şekilde taşları yerleştirebilir.

eski kıyafetleri değerlendirme resimli eski kıyafetleri nasıl değerlendirebiliriz

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir