Eslem İsminin Anlamı Manası Özellikleri

Eslem İsminin Anlamı Manası Özellikleri

Eslem İsminin Anlamı Manası Özellikleri

Eslem isminin kökeni Arapça’ dır ve hem kızlara hem de erkeklere konulabilen bir isimdir. Peygamberimiz döneminde birçok erkek sahabenin ismi Eslem olduysa da günümüzde daha çok kız çocuklarına konulan bir isimdir. Eslem isminin anlamı “ Allah’ a teslim olan kişi, kendini Allah’ a adayan “ gibi ifade edilirken “ yolların en selametlesi, daha sağlam, daha selametli “ gibi anlamlara da gelebilmektedir. Eslem ismi kur’ an – ı Kerim içerisinde yer almaktadır. Türkiye’ de en çok tercih edilen 2500 isim arasında bulunmamaktadır.

Eslem İsmindeki Kişilerde Gözlenebilen Bazı Karakteristik Özellikler

Genellikle hayata her zaman güler yüzle bakarlar. İnsanların en olumlu yönünü görmeye çalışırlar. Kendilerine oldukça düşkünlerdir. Kendi sorunları hep daha önce geldiği için diğer insanlardan duydukları şeyleri küçümseyebilirler. Yaptıkları işlerde hep bir iz bırakmak isterler. Kimseye benzemeyen mükemmeliyetçi çalışmalar ortaya çıkarmaya çalışırlar. Bu nedenle iş hayatlarında da yüksek mertebeyi gözlerine kestirirler. İstediklerini elde etmek için yapabildiklerinin en iyisini yaparlar ve durmadan çabalarlar. Bu özellikleri sayesinde azimli, başarıya düşkün, rakip tanımaz bir karaktere sahip olduklarını söyleyebiliriz. Ayrıca bulundukları ortamı da kriz anlarında en iyi şekilde yönetebilmektedirler. Bu nedenle iyi bir liderlerdir.

İlişkilerinde de baskın bir karaktere sahiptirler. Karşısındaki insanlardan mutlaka kendi görüşlerine saygı duymalarını ve ciddiye almalarını beklerler. Ukala insanlara katlanamazlar. Bu nedenle iyi bir dinleyici özelliğine sahip insanlar daha çok çevrelerinde bulunur.

Eslem İsminin Anlamı Manası

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.