Et Sotenin Yanında Ne Gider

Et Sotenin Yanında Ne Gider

Et Sotenin Yanında Ne Gider

Davet ettiğiniz misafirleriniz ya da aileniz için hazırlayacağınız akşam yemeği için et sote oldukça lezzetli be besleyici bir ana yemek olacaktır.

Lezzetli ve besleyici olan bu ana yemek elbette ki tek başına ikram edilemez. Sofranıza renk katacak farklı tatlar oluşturmanızı sağlayacak bir kaç önerimiz olacaktır.

Patates

Et deyince yanına ilk akla gelen patatesle hazırlayabileceğiz birçok farklı garnitürdür.

İnce halka dilimler halinde doğranmış patatesin üzerine biraz tuz, 2 diş sarımsak ve bir kutu krema dökülerek güzelce karıştırıp fırına vereceğiniz kremalı patates et sotenin yanında harika gidecektir.

Mantar

Oldukça besleyici ve sağlıklı olan mantar et yemekleriyle harika bir uyum sağlar.

Yıkayıp temizlediğiniz mantarların içlerine bir parça tereyağı ve kaşar rendesi koyarak fırına sürerek et ve mantarın muhteşem uyumundaki lezzeti yakalayabilirsiniz.

Salata

Et sotenin yanına yapabileceğiniz mevsim salatası ya da soğan, maydanoz ve zeytinyağı katarak tat verdiğiniz salata masanıza renk katacak ve şık duracaktır.

Çorba

Et sotenin yanında şöyle sıcacık bol tereyağlı bir yayla çorbası lezzette uyumu yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Pilav

Et yemeklerinde uyum deyince ilk akla gelen pilav çeşitleridir. Et hazırlanınca pilav masada olmazsa olmazların içindedir.

Pirinç pilavı oldukça doyurucu ve masanıza uyum sağlayacak bir lezzet olacaktır. Diğer bir alternatif pilav ise şehriye pilavıdır.

Şehriyeleri kavurarak pişmesi için üzerine katacağınız et suyu lezzetli bir pilav yapmanıza olanak sağlayacaktır.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir