Kadınca

Etek giymenin püf noktaları ve incelikleri nelerdir

Etek bayanlar için çok önemli ve vazgeçilmez kıyafetlerden birisidir. Özellikle her kadının dolabında bir tane etek bulunmaktadır. Kadınlar güzel bir kombin yapmak ve kendilerini daha şık göstermek için bu parçaları seçerken çok dikkat ediyorlar. Çünkü etek giydiğiniz zaman üzerinize kombinleyebileceğiniz bluz ve gömleklere çok dikkat etmeniz gerek her ayrıntı önemli bir konudur. Şimdi isterseniz eteklerin çeşitlerine göz atalım ve nasıl kombinasyon elde edebilirsiniz onları inceleyelim buyurun.

Asimetrik Etek

Bu etek türünü çok kalın veya çok ince bacaklara sahip olan bayanlar kesinlikle tercih etmemelidir. Bunların yanı sıra asimetrik etek modelleri çok iddialı parçalardan birisidir. Çevrenizdeki dikkatleri giymiş olduğunuz asimetrik etek modeline toplamak istiyorsanız o zaman üzerinize sade bir bluz seçmeniz yeterli olacaktır.

Deri Etek

İddialı ve daha gösterişli görünmek istiyorsanız o zaman deri etek tamda sizlere göre. Deri etek tercih edecek olan bayanlar varsa o zaman dar olanları sizlere öneriyoruz. Tabi dar olanları tercih etmeden önce fiziksel özeliklerinizi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Aynı zaman da renk olarak cool görünmek için siyah rengi tercih edebilirsiniz.

Kalem Etek

Çalışan kadınlarımızın %80’ni kalem etekleri tercih etmektedir. Kalem eteğinizi kombine etmek için çok fazla dar olmayan bir gömlek seçin ve bacaklarınızı hem düzgün , hem de ince gösterecek bir çorap , ayakkabı olarak da kısa ve topuklu bir bot seçip harika kombinasyon elde edebilirsiniz. Kalem etek seçerken dikkat edilmesi gereken unsur kumaşıdır. Her zaman ipekli olan kumaşları tercih etmeniz de fayda vardır. Kalem etek seçecekseniz ipek kumaşı olsun her zaman kaba kumaşlardan uzak durunuz.

Kloş Etek

Kloş etek seçerken en çok dikkat edilmesi gereken unsur eteğin hakimiyeti olur. Yani hafif bir rüzgar çıksa eteğiniz kalkabilir ve bu yüzden eteğin hakimiyeti tamamen size ait oluyor. Kombin yapmak için de üzerinize ince triko seçerek bu sezon ki modayı yakalayabilirsiniz.

Mini Etek

Genç kızlarımızın en çok giydiği etek türleri arasında mini etek gelmektedir. Evet mini etek giymek gerçekten cesaret ister. Çünkü etek boyu çok kısa olduğundan eğer fiziğiniz elverişli değilse o zaman bu eteği tercih ettiğiniz de sizi güzel göstermez. Bu yüzden fiziksel özellikleri düzgün olanlara öneriyoruz. Mini etek giymek için boyunuzun uzun veya kısa olması fazla önemli değil tek önemli nokta basenli bir yapınız var mı ? Kombin yapmak isteyenler de belden oturtmalı olan fakat çok fazla dar olmayan bir gömlek modeli ile kombinasyon yapabilirsiniz.

 Midi Etek

Midi etek modellerini kısa boylu hanımlarımıza önermiyoruz boyu uzun olanlar tercih etmelidir. Çünkü kısa boylu olanları bu eteği tercih ederlerse daha da çok kısa görünebilirler. Kombin için hafif bir salaş bluz ve bluza uygun bir kemer ile farklı kombinasyon elde edebilirsiniz.

Maksi Etek

Maksi etekler biliyorsunuz bazı ayıpları örter günümüzde de bu yüzden en çok kullanılan eteklerden birisi oluyor. Fakat seçeceğiniz eteğin doğru olması da çok önemli bir konudur. Bu yüzden her zaman düşük belli olan maksi etekleri tercih etmeniz de fayda vardır. Kısa boylular maksi eteği tercih edeceklerse ayakkabı olarak topukluları seçmeleri şart , uzun boylular da babet ayakkabıyı seçebilirler.

etek giymenin incelikleri Etek giymenin püf noktaları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı