Etli Bezelyenin Yanına Ne Gider

Etli Bezelyenin Yanına Ne Gider

Etli Bezelyenin Yanına Ne Gider

Etli bezelye yemeği, Türk mutfağının vazgeçilmez sebze yemekleri arasında yer almaktadır. Bezelye, havuç ve patates yemeğin ana malzemeleri arasında yer almaktadır.

Patates ve havuçlar küp şeklinde doğranır. Tencereye eti ve yarım çay bardağı suyu ilave ederek bir miktar haşlanır.

Suyu çekilince kuru soğan, yeşilbiber doğranır. Kavrulduktan sonra salça ve pul biber eklenir. Sonrasında bezelye, havuç, patates eklenir ve karıştırılır.

Son olarak tuz ve kaynamış su ilave edilir. Etli bezelyenin yanında pirinç ya da bulgur pilavı, cacık çoban salata, börek ve sütlü tatlı doğru bir tercih olacaktır.

Bulgur Pilavı

Bulgur pilavı doyurucu özelliği sayesinde, tercih sebebi olmaktadır. Aynı zamanda besin değeri de oldukça yüksektir.

Pilava lezzet katmak adına et suyu ile yapılması da lezzeti iki katına çıkarmaktadır. Etli bezelye yemeğinin yanında da aranılan lezzetlerdendir.

Patatesli Börek

Hazır yufka sayesinde kolaylıkla yapabileceğiniz bir börek çeşidimizdir. İç harcını haşlanmış patates, kuru soğan, karabiber ve pul biberin zeytinyağında kavrulması ile elde ederiz.

Son derece lezzetli olan bir börek çeşidimizdir. Etli bezelye yemeğinin yanında damaklara şölen yaratacak izler bırakmaktadır.

Çoban Salata

Biber, domates, salatalık, kuru soğan, maydanoz ve isteğe bağlı olarak peynir ve çörek otu ile süsleyebilirsiniz. Etli bezelye yemeği ile doğru bir salata tercihi olacaktır.

Cacık

Salatalıklar ince ince bıçak darbeleri vurularak doğranır. Sonrasında sarımsak havanda tuz ile ezilerek salatalığa eklenir.

İsteğe bağlı olarak kuru nane eklendikten sonra yoğurt ilave edilir. Çok az su eklenerek karıştırılır.

Üzerine çok az zeytinyağı, pul biber ve taze nane ile süsleyerek sunum yapabilirsiniz. Etli bezelyenin yanında doğru bir seçim olacaktır.

18 Beğenmekten Vazgeç

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir