Etli Biber Dolması Yanında Ne Gider

Etli Biber Dolması Yanında Ne Gider

Etli Biber Dolması Yanında Ne Gider

Etli biber dolması sofraların en sevilen ana yemeği olmaya devam ediyor. Biber dolmasının en lezzetli seçeneklerinden olan etli hali misafir sofralarının da vazgeçilmez ikramlarından biri olarak sofralardaki yerini buluyor.

Yanında birçok çeşit besinle birlikte servis edilirken damaklarda lezzetli bir tat olarak her daim tercih edilen yemeklerden biri olma özelliğini koruyor.

Çorba 

Etli biber dolması lezzetli bir ana yemek olarak servis edilebileceğinden ilk olarak bir çorba ile başlangıç yapılması uygun görülüyor.

Çorba çeşitlerinden mercimek, ezogelin gibi sevilen türde çorbalardan biri biber dolması yanında sofralarda servise sunulan yemekler arasında yer alıyor.

Ayran veya Cacık

Etli biber dolması yanında yoğurt veya yoğurttan yapılmış cacık veya içecek olarak ayran mutlaka bulunması gereken besinler arasında.

Bunun sebebi ise etli biber dolmasına oldukça yakışan bir besin olması. Soğuk bir ayran veya cacık etli dolma yanında çok güzel gidiyor.

Zeytinyağlı Taze Fasulye

Etli biber dolması yanında lezzetli bir zeytinyağlı yemek vazgeçilmezler arasında bulunarak sofralarda beğenilere sunulmaya devam ediyor.

Zeytinyağı ile pişirilmiş az sulu taze fasulye etli biber dolması yanında oldukça güzel gidiyor.

Komposto

Komposto soğuk ve tatlı içimi ile bazı yemeklerin yanında sıkça tercih ediliyor. Bu yemeklerden bir tanesi de etli biber dolması.

Salata

Mevsim sebzeleri veya yeşilliklerle birlikte hazırlanarak bol limon ve nar ekşisi ile servis edilen salata çeşitleri de etli biber dolması yanında lezzetle tüketilmeye devam ediyor.

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir