Etli Kuru Fasulyenin Yanına Hangi Çorba Gider

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Hangi Çorba Gider

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Hangi Çorba Gider

Hemen hemen her lokantada bulunan ve ana besin olarak nitelendirilen kuru fasulye içerdiği besin değerleriyle sınıfı geçiyor denilebilir.

Gerçekten vücudun her yerine farklı bir yararı dokunan bakliyat grubunun vazgeçilmez bir dalı olan fasulye grubunun en bilinen yemeğidir.

Ana yemek olan kuru fasulye bazı yörelerce beyaz fasulye yemeği olarak da bilinir. Etli ve etsiz isteğe göre yapılsa da etli kuru fasulye daha çok tercih edilmektedir.

Etli kuru fasulyenin yanına güzel bir pirinç pilavı ve salata çok iyi gider.

Peki, Etli Kuru Fasulyenin Yanına Hangi Çorba Gider? Ana yemek olduğu için başlangıcında bir ara sıcağa ihtiyaç var demektir.

Mercimek çorbası

Kırmızı küçük mercimeklerin kaynatılması ile oluşan yeşil rengine bürünen en çok tercih edilen çorbalar arasındadır. Üstüne sos olarak zeytinyağı dökülebilir.

Ezogelin çorbası

Mercimek çorbasının daha fazla baharatlı hali denilebilir. Kuru fasulyeden önce baharat doyum noktasına ulaşma için çorba için iyi bir tercih olacaktır.

Yoğurt çorbası

Yoğurt çorbası vücuda yararından ziyade her yemeğe uyumu ile de bilinir. Etli yemeklerden önce tercih edilen yoğurt çorbası etli kuru fasulye ile beraber güzel bir ikili oluşturacaktır.

Tarhana çorbası

En az 10 çeşit farklı madde barındıran tarhana çorbası et barındırmıyor. Bu yüzden et barındıran sulu yemekler ile tercih ediliyor.

Mantar çorbası

Kıyılmış mantarlardan oluşan mantar çorbası, etli kuru fasulye öncesi sıcak bir zevk oluşturacaktır.

26 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. Bence mercimek ezogelin ve yoğurt çorbası olmamalı daha doğrusu kuru fasulye bi bakliyat olduğundan yanına ikinci bi bakliyatlı çorba olmamalı diye düşünüyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir