Etli Patates Yemeğinin Yanına Ne Gider

Etli Patates Yemeğinin Yanına Ne Gider

Etli Patates Yemeğinin Yanına Ne Gider

Patates ve et bir araya geldiğinde ortaya enfes tatlar çıkmaktadır. Etli patates yemeği yanına farklı tatları da ister elbette. Sadece etli patates yemeği yapmak bir sofrayı çok boş gösterecektir. oysa etli patates yemeğinin yanına en çok yakışacak lezzetleri yaparak muhteşem bir sofra hazırlayabilirsiniz.

Sebze Buğulama

Etli patates yemeğinin yanına vitamin değeri yüksek sebzeleri buharda haşlayarak sizlerde enfes lezzetlere sofranız da yer verebilirsiniz.

Brokoli, havuç karnabahar gibi vitamin değeri yüksek sebzeleri kullanarak sizlerde hem hoş bir görünüm hem de lezzetli tatlar hazırlayabilirsiniz.

Erişteli Pilav

Patates ve etin olmazsa olmazlarından biri de pilavdır. Patates ve et birleşip bir yemek haline geldiğinde yanında en çok isteyeceği lezzet pilav olacaktır.

Etli patates yemeği yapmak için kullanacağınız etlerin suyunu pilav için değerlendirebilirsiniz. Tereyağlı erişteli pilavı sizlerde çok severek etli patates yemeğinin yanında kullanabilirsiniz.

Kremalı Mantar Çorbası

Ana menülerin yanına her zaman çorbayı da ilave etmeniz gerekmektedir. Yemeğe başlangıç için sizlerde kremalı mantar çorbası yapabilirsiniz.

Havuç Salatası

Patates yemeklerinin yanına yakışan tatlardan biri de havuç salatasıdır. Rendelenmiş ve hafif kavrulmuş havuçların üzerine ekleyeceğiniz sarımsaklı yoğurt ile sizlerde enfes bir meze hazırlayabilirsiniz.

Turşu

Özellikle kış aylarında yemeklerin yanına en çok yakışan tatlardan biride turşudur. Evde kırmızı lahanalar ile bir kaç saat içerisinde hazırlayacağınız turşuları misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.