Etli Taze Fasulyenin Yanına Ne Yapılır

Etli Taze Fasulyenin Yanına Ne Yapılır

Etli Taze Fasulyenin Yanına Ne Yapılır

Kuru fasulyeden farklı olarak kabuğu ile beraber pişirilen ve yeşil rengin salça ile birleşmesiyle nefis bir tat oluşturan bakliyat türüdür.

İçinde isteğe bağlı olarak et katılabilir fakat etsiz yenen taze fasulye ile etli yenen taze fasulye arasında farklar vardır.

Etli taze fasulye daha çok tercih edilir ve akşam yemeklerini süsler. Akşam yemeklerinde Etli Taze Fasulyenin Yanına Ne Yapılır sorusunun cevabı hanımlar için merak konusu olmuştur.

İçecek olarak beraberinde genelde ayran tercih edilmektedir.

Pirinç Pilavı 

Etli taze fasulyedeki ve ette bulunan protein miktarına karşılık bir karbonhidrat desteği ile doyuruculuğu artırır. Geleneksel bir pilavdır.

Cacık

Taze dalından koparılmış salataların ince ince doğranması beraberinde yoğurt ile karışması cacığı oluşturacaktır. Yeme işlemini kolaylaştıracak ve etli taze fasulye ile iyi bir ikili oluşturacaktır.

Peynirli Makarna

Proteinli yemeklerin yanına karbonhidrat yönünden yüksek yemekler daha iyi gitmektedir.

Hem doyuruculuk bakımından hem lezzet bakımından peynirli makarna etli taze fasulyenin yanında iyi bir tercih olacaktır.

Salata

Taze sebzelerin doğranması ve yağ, limon gibi küçük dokunuşlar eklenmesiyle etli taze fasulyenin yenmesini kolaylaştıracak ve yiyen kişiyi rahatlatacaktır.

Yoğurt Çorbası

İçerdiği yoğurt ile etli taze fasulye ana yemeğine başlamadan önce bir hazırlık aşaması gibidir.

İçindeki nane tarzı baharatlar ile etli taze fasulye yemeğinin yanında çok iyi gidecektir. Ayrıca besleyici ve sağlıklıdır hijyenik koşullar tarafından yapıldığı takdirde çok lezzetli bir ikili olacaktır.

12 Beğenmekten Vazgeç

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir