Dini Konular

Ev Huzuru Olması İçin Okunacak Etkili Dua

Her gün vakit namazlarından sonra 1 Fatiha duası ve 3 İhlas duası okunmalıdır. Daha sonra da 7 kere, huzur için önerilen ayet okunmalıdır. Bu duaları okuduktan sonra da 11 kere sabah ve akşam, Kevser suresi okunmalıdır. Bu sureleri okuduktan sonra, ev içinde geçen huzurun arttığı ve gerçek farklılıkların olduğu Allah’ın izniyle görülecektir.

Ev Huzuru İçin Esmaül Hüsna

Ev içinde huzurun daha fazla olması isteniyorsa ya da belli sıkıntılardan dolayı ev içinde huzur azalıyorsa, Allah c.c.’nin isimleri olan Esmaül Hüsna okunabilir. Bu isimleri sürekli olarak, vird haline getirerek okuyan insanların evinde huzur, Allah’ın izni ile olacaktır. Ayrıca Esmaül Hüsna’nın diğer tüm sıkıntılara da engel olacağını ve bu bağlamda da daimi bir huzur verebileceğini söyleyebiliriz. Bunun sebebi ise, söz konusu isimlerin Allah’ın ismi olması ve sürekli olarak zikir ediliyor olmasıdır.

Evde Huzur ve Bereket İçin Dua

Sabahları ve akşamları, Kevser duasını 11 kez okuyabilir ve bu sayede de ev huzuru için dua edebilirsiniz. Ayrıca ev huzuru için okunacak dua kapsamında vakit namazlarının ardından Allah’a dua edebilir ve bu bağlamda da hayırlı bir şekilde huzurun sağlanmasını isteyebilirsiniz. Bir kez Fatiha suresinin, üç kez de İhlas suresinin okunması her türlü sorun için çok büyük bir fazilet taşımakta ve büyük huzur vermektedir.

ev huzuru sağlanması için okunacak dua ev ve aile huzuru için okunacak dua

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı