Ev Sahibi Olmak İçin Dua ve Sure ( Türkçe Okunuşu Ve Anlamı

Ev Sahibi Olmak İçin Dua ve Sure ( Türkçe Okunuşu Ve Anlamı

Ev Sahibi Olmak İçin Dua ve Sure ( Türkçe Okunuşu Ve Anlamı

Ev sahibi olabilmek için okunabilecek olan birçok dua bulunmaktadır. Bu dualar arasında en çok tavsiye edilen duadan söz edebiliriz. Bu dua için öncelikle namaz kıldıktan sonra bir kere Fatiha duası ve bir kere de Ayet-el Kürsi duasını okumanız gerektiğini söyleyebiliriz. Daha sonra da bu duaların ardından Şehid’ellahu Ennehu olarak bilinen duayı da sadece bir kez okumanız gerekmektedir. Bu aşamaları da tamamladıktan sonra, Al-i İmran duasının sadece bir bölümünü 41 kere okumanız gerekmektedir. Ev sahibi olmak için dua, bu şekilde tamamlanmış olacaktır. Daha sonra da gönlünüzden geçen mülk için özel olarak dua edebilirsiniz.

Mal Sahibi Olmak İçin Okunacak Dua

Ev sahibi olabilmek için okunabilecek dua için herhangi bir caiz olmama durumu söz konusu değildir. Yani ev ya da araba alabilmek için ya da başka bir mülke sahip olabilmek için dua okunabilir. Bu şekilde bir tavsiye de peygamber efendimiz tarafından verilmiştir. Müslüman insanların daha rahat yaşayabilmesi için ve bu açıdan da daha fazla ibadet edebilmesi için mülk gereklidir. Mülk sahibi de Allah’tır.

Vakıa Suresi

Vakıa suresini de bu dilek kapsamında okuyabilirsiniz. Ayrıca bu sure için namaz kıldıktan sonra okumanızın daha faziletli olduğunu söyleyebiliriz. Diğer dualar ile beraber ya da ayrı şekilde de okunabilir ve bu şekilde dua edilebilir.

ev araba sahibi olmak için dua mal mülk ev araba sahibi olmak için dua

https://www.youtube.com/watch?v=JSJofvL2XEw

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir