Evde Çocuklar İçin Ne Tür Oyuncaklar Yapılabilir?

Evde Çocuklar İçin Ne Tür Oyuncaklar Yapılabilir?

Evde Çocuklar İçin Ne Tür Oyuncaklar Yapılabilir?

1 – Geri dönüşüm projesi olarak ta düşünülebilen evde oyuncak yapımı çocuklarından çok severek ve eğlenerek oynadığı oyuncaklardandır.

2 – Evinizde bulunan pet şişeleri ve karton kutuları asla çöpe atmayın bu şişeler ve kutulardan çocukların oynayabileceği birçok oyuncak oluşturabilirsiniz.

3 – Kartondan yapılabilen labirentler çocuklar için, muhteşem bir eğlencedir. Kartonlar ile yapacağınız evler ve mutfak eşyaları onların hayal dünyasının geliştirmeye yönelik harika oyun alanları ortaya çıkaracaktır.

4 – Kartondan televizyonlar yaparak çocukların iletişim gücünü ve TV olan bakış açısını da anlayabilirsiniz.

5 –  Eski kumaşlardan yapacağınız çatılar çocuğunuzun hayal dünyasını daha da geliştirerek, ona ait bir alanda sosyalleşmesini sağlayabilirsiniz.

6 –  Karton kutulardan yapılan mutfak eşyaları uçaklar ve değişik figürler çocukların çok ilgisini çeken alanlardandır.

Geçmişte çocukların kullandığı bez bebekler günümüzde de eski yerini almaya başlamıştır. Evde kumaş parçalarından ve elyaftan kolayca yapılabilen bu bebeklere ipliklerden saçlar eklenerek eski lahana bebek görüntüsü kolayca oluşturulmaktadır.

Evde Oyuncak Yapımı Fikrinin Ortaya Çıkmasının Sebepleri?

Gelişen teknoloji ile birlikte oyuncak sektörü de gelişerek yenilikleri ile çocukların büyülü dünyasına girmiştir. Çocukların büyülü dünyasındaki yeni oyuncakların pek çoğu plastik maddelerden üretilen ve içeriğinde farklı maddeler barındıran bileşenlerden oluşmaktadır.

Bu bileşenlerin içeriğindeki maddeler zaman zaman çocukların sağlıklarını olumsuz yönde etkilemektedir. Hem sağlık açısından hem de sürekli oyuncak alamayan ve maddi durumu yetersiz kişilerin başvurduğu bir yöntem evde oyuncak yapımıdır. Evde oyuncak yapımı kolay ve maliyeti olmayan yöntemlerdendir.

evde-oyuncak-yapimi

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.