Evde Egzersiz Aletleri

Evde Egzersiz Aletleri

Evde Egzersiz Aletleri

Havaların soğumasıyla beraber dışarıda yapılan egzersizler azaldı ve bayanlarımız dışarı çıkmadığı için evde yapmaya karar veriyorlar. Dışarıda yağmur , kar ve soğuk hava olabilir yinede egzersiz yapma bizi durduramaz değil mi gerekirse evde bile yaparız. Formunuzu korumak için spor salonlarına gitmenize gerek yok evde de bazı hareketli yaparak formda kalabilirsiniz. Şimdi arkadaşlar evde egzersiz yapmadan önce ilk olarak alışveriş yapmalıyız. Evde kullanabileceğiniz malzemeler ; İp , Koşu bandı , Dambıl , Mat ve Ağırlık torbası olmaktadır şimdi hepsine sıra sıra göz atacağız

İP

Evde kullanabileceğiniz en güzel ve en eğlenceli egzersiz aletlerinden birisi de iptir. Biraz eğlenerek kalori yakmak istiyorsanız bu ip tamda sizlere göre. Eğer küçüklüğünüzden beri ip atlamayı seviyorsanız o zaman ip almayı düşünebilirsiniz. İp atlarken her zaman alanı geniş tutmaya özen gösterin çünkü bir yerler kırılmasın. Evde tek veya çift ayak atlama gibi çeşitli atlayışlar yapabilirsiniz.

DAMBIL

Spor salonunda en önemlilerinden birisi de dambıldır sizde evinizde bu parçalardan olmasını istiyorsanız kendinize göre alabilirsiniz. Bu dambıllar ile evinizi mini spor salonuna çevirebilirsiniz. Dambılları kullanarak omuz , göğüs , sırt ve kol bölgelerinizi çalıştırabilirsiniz.

MAT

Genelde yoga da kullanıldığı düşünülüyor ama zayıflama hareketleri yaparken de çok tercih edilmektedir. Spor öncesi olarak esneme hareketleri ve ısınma düşünüyorsanız o zaman mat en iyi çözümdür. Mat alırken de dikkat edilmesi gereken nokta kalın , kaliteli ve koku yapmayanlar tercih edilmelidir. Bu sayede Matı’nızı uzun süre kullanabilirsiniz.

AĞIRLIK TORBASI

Dambılların yanı sıra farklı bir alternatif olarak ağırlık torbalarına ihtiyacınız olacak. Koşu bandında yapmış olduğunuz hareketleri 2 katına çıkarmak istiyorsanız ağırlık torbalarını seçebilirsiniz. İlk başta bu fikir sizi biraz korkutabilir ama hafiflikteki olan ağırlık torbaları birçok kişi tarafından tercih ediliyor zamanla sizler de alışırsınız. Yapmanız gereken koşu yaparken ağırlık torbasını bağlamaktır.

KOŞU BANDI

Evde olmazsa olmazı olan ve en etkili egzersiz yöntemlerinden birisi de koşu bandıdır. Biraz yer kaplasa da günümüzde koşu bandının yeri çok başkadır. Koşu bandını almayı düşününler varsa o zaman koşu bandı alma rehberini incelesinler.

evde egzersiz aleti

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir