Evde Yapabileceğiniz Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

Evde Yapabileceğiniz Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

Evde Yapabileceğiniz Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

Siyah nokta ve sivilce oluşumunu hızlandıran geniş gözenekler; daha çok yağlı ciltlerde görülüyor ve cildin daha kötü görünmesine neden oluyor.

Vücuttaki terin ve zararlı toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olan gözenekler; zaman zaman farklı nedenlere bağlı olarak genişleyebiliyor.

Gözeneklerin genişlemesinin en önemli nedenleri arasında ise uzun süre boyunca güneş ışınlarına maruz kalmak, yağlı ve sivilceli bir cilt yapısına sahip olmak, cildin yağını dengeleyen kozmetik ürünler kullanmamak, yaşın ilerlemesi vb. faktörler bulunuyor.

Cildinizin daha pürüzsüz ve daha parlak görünmesini istemenize rağmen gözeneklerinizin genişliğinden şikayetçiyseniz aşağıdaki gözenek sıkılaştırıcı maske tariflerimizi uygulayabilir ve kısa süre içerisinde geniş gözenek görünümünü azaltabilir ve cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırabilirsiniz.

İşte En Etkili Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tariflerimiz:

  • Tarif 1:

Malzemeler:

1 adet yumurta

2 tatlı kaşığı şeker

1 adet portakal ya da limonun suyu

Hazırlanışı:

Öncelikle tüm malzemeleri bir kaseye koyun. Tüm malzemeleri güzelce karıştırdıktan ve çırptıktan sonra maskeyi yüzünüze sürün ve 15 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. 15 dakika sonunda yüzünüzü bol miktarda soğuk su ile durulayın.

Bu maskeyi haftada bir kez düzenli bir şekilde uygulayarak, gözeneklerde biriken yağ ve kiri derinlemesine temizleyebilir, cildinizin daha pürüzsüz görünmesini garantileyebilirsiniz.

  • Tarif 2:

Malzemeler:

1 adet yumurtanın akı

1 yemek kaşığı süt

2 çay kaşığı bal

Hazırlanışı:

Küçük bir kasede sütü ve balı güzelce karıştırın. Ardından karışıma yumurtanın akını da ekleyin, tekrar karıştırın. Hazırladığınız maskeyi cildinize fırça ya da parmak uçlarınız yardımıyla sürün. 15 dakika boyunca bekledikten sonra yüzünüzü bol su ile durulayın.

Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayarak, 1 ay gibi kısa bir sürede gözeneklerinizi sıkılaştırabilirsiniz.

  • Tarif 3:

Malzemeler:

1 adet muz

½ tatlı kaşığı bal

1 çay kaşığı limon

1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi

Hazırlanışı:

Bir kasenin içerisinde bal, limon ve muzu güzelce karıştırın. Ardından karışıma bir tatlı kaşığı yulaf ekleyin.

Yulafı güzelce karışımda dağıttıktan sonra hazırladığınız maskeyi parmak uçlarınız yardımıyla masaj yapar gibi yüzünüze sürün. 10 dakika bekleyin ve cildinizi bol su ile durulayın.

Bu maskeyi haftada 1 kez olacak şekilde cildinize uygulayabilirsiniz.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir