Eve Girerken Okunacak Dua Hangisidir? Türkçe Okunuşu

Eve Girerken Okunacak Dua Hangisidir? Türkçe Okunuşu

Eve Girerken Okunacak Dua Hangisidir? Türkçe Okunuşu

Dualar Allah ve insan arasında kuvvetli bir ilişkinin oluşmasında oldukça etkili olan bir zırhtır. İnsanlar kendilerini korumak için ve istedikleri şeyleri Allaha iletebilmek için ibadetlerinde ve yaşamlarında dualara sığınmaktadır. Eve girerken okunacak dua insanların evlerinin içinde huzur, bereket ve hayırlı işlerin olmasını dilemektedir. Edilmesi girerken okunan dualar evin içerisinde oluşan huzursuzlukları ve diğer belaları uzaklaştırmaktadır. İslamiyet kur’an da yer alan hadis ve ayetler doğrultusunda insanların hangi durumda hangi duaları etmesi gerektiğini Müslümanlara öğretmektedir. Müslümanların vicdanen rahatlamalarını sağlamakta olan ve manevi duygularını güçlendirmekte olan dualar Allah ile kul arasındaki ilişkiyi sıkılaştırmaktadır.

Eve Girerken Okunacak Dua Ve Anlamı

Hayırlı bir ev yaşantısı için insanların evlerine girerken etmeleri gereken dualar kur’anda hadisler içinde yer almaktadır. Evin içerisinde biri varsa Peygamber Efendimiz üzerinden selam verilmesi buyurulmaktadır. Ayrıca kur’an da 3 kişinin Allahın teminatı altında olduğu buyurulmaktadır. Bu kişiler namaz kılan, Allah için savaşa giden ve eve selam vererek girmekte olan kimselerdir. Bu hadisler ile eve girerken selem verilmesi gerektiğinin önemi vurgulanmaktadır.

Eve Girerken Ve Çıkarken Okunacak Dua

Eve selam vererek giren kimseler kur’an da Allahın teminatı altında olan kimselerdir. Evden çıkarken okunması gereken dualar okunduğunda o kişinin evini Allah korur. Hem evi, gem kendisi hem de hanesi okunan dualar ile kişi evine gelene kadar koruma altına alınmaktadır.

eve girerken okunacak güzel dua

https://www.youtube.com/watch?v=W9MUIm3o2m4

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir