Evlendikten sonra kilo alanlar nelere dikkat etmeli

Evlendikten sonra kilo alanlar nelere dikkat etmeli

Evlendikten sonra kilo alanlar nelere dikkat etmeli

Uzmanlar evlendikten sonra erkek ve kadınların kilo aldığına dikkat çekti ve bu konuda herkesi uyardı.

Düğün gününe kadar kendimize çok iyi bakıyoruz. Güzel görünmek ve zayıflamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Peki evlendikten sonra neden bu özeni kendimize göstermiyoruz? Düğünden sonrasını düşünmüyoruz ve kendimizi bir anda salıveriyoruz.

” Mutfaktaki baş sorumlu siz olmalısınız ”

Evlilik öncesi nasıl kendimize dikkat ediyorsak ve sağlıklı besleniyorsak, aynı özeni evlendikten sonra göstermeliyiz. Abur cubur yiyeceklerden kaçınmalı sağlıklı ve doğal olan besinleri tüketmeliyiz. Bu alışkanlığımız hem eşimize hem çocuklarımıza faydalı olacaktır. Market alışverişlerine özellikle özen göstermeliyiz. Her gördüğümüzü satın almamalıyız. Araştırma ve liste yapmalıyız. Satın alacağımız ürünün arkasında yazan ” İçindekiler” bölümünü mutlaka incelemeliyiz. Ne kadar çok bilinçli tüketici olursak, sağlığımız ve kilo alımı açısından o kadar iyidir. Bu alışkanlıkları kendimize prensip edindikçe eşimiz ve çocuklarımızda size uyacak ve bir ürün yada yiyeceği tüketirken mantıklı hareket edecek.

AZİMLİ VE ÖRNEK OLUN!

Siz kendinize ne kadar çok dikkat ederseniz, Mutfakta pişirdiğiniz yemekleri sağlıklı bir şekilde yaparsanız, eşinizle birlikte bu alışkanlığınız sizi kilo alımından kurtarır. Burada en önemli husus ve yük ev hanımlarındadır. Siz yemekleri sağlıklı pişirme yöntemleri ile pişirirseniz doğal olan besinleri eşinizin önüne koyarsanız O buna hiç itiraz etmeyecek ve sizi takdir edecektir. İkinizin bu olumlu ve sağlıklı davranışı aynı zamanda çocuğunuza yansıyacaktır. Akşam yemeklerinde daha az çeşit ve kalorisi düşük olan yemekleri yiyiniz. Saat 8’den sonra bir şey yemeyin sadece su için. Eğer çok acıkırsanız abartıya kaçmamak şartı ile meyve tüketebilirsiniz.

ALTIN KURAL: HAREKET ETMEK!

Sağlıklı zayıflamanın en doğal ve etkili yolu kesinlikle az yemek ve çok hareket etmektir. İşten sonra ben yorgunum yapamam demeyin. Fırsat buldukça eşinizle birlikte yürüyüş yapın gezin dolaşın yada bisiklet sürün. Yüzmek bir yerlere yürüyerek gitmek gibi daha yapabileceğiniz bir sürü aktivite var. Bunlar sadece bilinen örnekler. Siz hareket etmeyi hiçbir zaman ihmal etmeyin. Ayrıca siz yormayacak günlük egzersiz hareketlerini evde yapabilirsiniz. Yada koşu bandı satın alarak, günde yarım saat onun üzerinde yürüyüş yapabilirsiniz.

kilo

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir