Evlenmek isteyeler için Evlilik duası

Evlenmek isteyeler için Evlilik duası

Evlenmek isteyeler için Evlilik duası

Evlenmek öyle kolay bir iş değildir! Evlenmeden önce çok dikkatli davranılmalı, Tabiri caizse: ” ince eleyip, sıkı dokumalıdır”  Dış görünüşe bakarak hayatının hatasını yapan binlerce insan vardır. Bu tarz, yanlış kararlardan sakınmanız gerekmektedir. Çünkü evliliğin geri dönüşü yoktur diyemeyiz ama zordur. Kişinin kötü karakterini değiştirmek o kadarda kolay değildir.

Pimpirik olan,  detaycı insanların evlenmesi kolay değildir. Evlenseler bile, sorun çıkartabilmektedirler. Önemli nasıl bir eş arıyorsunuz? İlerisini düşünmek gerekir. Çocuğuma annelik edebilir mi? Ailesi nasıl? Aradığınız özellikle karşı tarafta var ise fazla düşünmeye gerek yoktur ve gerisini Allah’a havale etmek düşer. Siz duanızı edin hayırlısıyla rabbim verecektir.

Kimse dört dörtlük gelin adayı bulamaz. Evlenme konusunda anne ve babanızdan yardım alabilirsiniz zira onların görüşleri değerlidir. Kusursuz eş arayanlar eşsiz kalır!

Anne ve babalar evlilik konusunda tecrübeli olduğundan dolayı onların sözlerine itimat etmeliyiz.

Bir türlü evlenemeyenler ve kısmetinin açılmasını isteyenler aşağıda vermiş olduğum resimli duaları okuyabilirler. Rabbim umarım herkese hayırlı eşler ve evlatlar nasip eder. İnşallah hepinizin duası kabul olur ve muradınıza erersiniz..

evlilik-duasi

https://www.youtube.com/watch?v=GOaAQO-vHk8

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir