Evliliği Kurtarmanın Yolları Ve Çareleri

Evliliği Kurtarmanın Yolları Ve Çareleri

Evliliği Kurtarmanın Yolları Ve  Çareleri

Evliliğin bitmesini engellemek isteyen herkes, bunu başarabilmektedir. Neticesinde herkes eşini çok iyi tanımaktadır ve bu nedenle de tüm hassa noktaları her iki taraf da bilmektedir. Bu nedenle ilişkideki o iki kişinin birbirleriyle anlaşamaması, hayret uyandırıcı olmaktadır. İki kişi evlenirler ve hayat devam eder. Çocuklu ya da çocuksuz olarak ilerleyen yıllar içinde çiftler, birbirlerine yakınlaşacaklarına, tam tersi uzaklaşırlar. Bunun derin ve çok önemli nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenlerin en başında güven gelmektedir. Evlilikte güven her şeyden önde gelmektedir ve bu kavramın içi bir evlilikte mutlaka dolu olmalıdır.

Evliliği kurtarmak için yapılacak çok çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

  • Eşlerin birbirlerine duygularını yazması çok önemlidir. Eşlerin arasına yıllar içinde, iletişimsizlik girmektedir. Bu iletişim karşılıklı konuşmalarda genellikle kurulamamaktadır. Çünkü eşler birbirlerini, bildikleri ve inandıkları gibi algılamaktadırlar. Bu da ön yargıyı oluşturmaktadır. Ön yargının olduğu bir yerde anlaşmanın olması mümkün olamamaktadır.
  • Eşlerin birbirleriyle mutlaka vakit geçirmesi, en önemli konulardan biri olmaktadır. Öncelikle yemeklerin birlikte yenmesi gerekmektedir. Yemeklerin birlikte yenmesi, eşlerin birbirlerine bağlılığını perçinlemektedir. Bunun dışında ortak bir hobi bulmak ve birlikte bu hobi ile ilgilenmek de ilişkiler açısından çok faydalı olmaktadır.
  • Eşlerin birbirlerine dokunmaları da önemsenmelidir. Bu nedenle yatakların ayrılması asla önerilen bir durum olmamaktadır. Eşleri birbirlerine dokunarak konuşmalıdırlar. İletişim problemlerinin yaşandığı ilişkilerde öncelikle dokunarak iletişim kurmak tavsiye edilmektedir.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir