Evlilik Duası Var Mıdır? Evlenmek İçin Okunacak Dua

Evlilik Duası Var Mıdır? Evlenmek İçin Okunacak Dua

Evlilik Duası Var Mıdır? Evlenmek İçin Okunacak Dua

Çok kutsal bir müessese olan evlilik gerç insanların hayalini kurdukları kutsal birlikteliktir. Bu nedenle gençler hayırlı evlilik için dua ederler. Ancak bilinen bir evlilik duası var mıdır denirse bilinen birkaç dua vardır. Bu dualar edilirse kişinin hayırlı bir evlilik yapılacağına inanılır. Bunun için ise Esma-i Şerif duası okunabilir. Hayırlı bir evlilik için bu dua her gün, günün herhangi bir saatinde ya Baki, ya Cemil, ya Vedud, ya Habib isimleri bolca söylenmelidir. Bu isimler zikredilirken şu şekilde düşünmelidir. Allahım ben seni zikrediyorum. Bana hayırlı bir evlilik nasip eyle. Bu duanın yanında Nahl suresi de hayırlı evlilik için okunabilecek dualardandır. Bun duayı okurken kırmızı renkte ipek bir mendile nahl suresinin 72’nci ayetini yazın ve mendile 11 defa Nahl suresi okuyun.

Aşk duası var mı?

Evlilikle birlikte elbette iki kişinin birbirini sevmesi ve aşık olması da evlilikte güzel bir duygudur. Aşk duası da bunun için yapılırsa elbette ki çiftlerin aşkları da birbirlerine artacaktır. Evli kişilerin eşlerini kendilerine bağlamaları için dua etmeleri caizdir.

Aşık etme duası var mıdır?

Ancak bir de tek taraflı bir aşk duası vardır ki bide beğendiği birisini kendisine aşık etmek isteyen kişiler tarafından okunur. Ancak bunun için dualar olduğu söylense de bu tek taraflı olacağı için pek de makbul değildir. Bu tür tek taraflı dualar kesinlikle edilmemelidir.

evlilik evlenmek için dua

evlilik duası var mıdır

20 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.