Evlilikte Aşk Mı Mantık Mı Önemli? Sizce Hangisi

Evlilikte Aşk Mı Mantık Mı Önemli? Sizce Hangisi

Evlilikte Aşk Mı Mantık Mı Önemli? Sizce Hangisi

Evlilik konusu tarihin çok eski zamanlarından itibaren insanların hayatının tam orta noktasında duran bir konudur. Kimi insan için olması zorunlu olan bir ritüelken kimi insan için hayatının en mutlu olayıdır. Bunların aksine bazı bir takım insanlar için de evlilik konusu üzerinde bile konuşmadıkları kaçtıkları bir konudur. Ama bu son grup oldukça azınlıktadır. Ve geçmişlerine baktığımız da çoğunlukla başlarından kötü ilişki tecrübeleri geçmiştir. Evlilik dünya da yaşayan insanların büyük bir çoğunluğu için hem çok özel hem de çok mutluluk verici bir olay olduğu için evlilik kavramı güzel ve olumlu anlamlar ifade etmektedir. Peki, insanlar neden evlenirler. Onları evliliğe götüren duygular ve olaylar nedir. İnanların bir kısmı karşılarına çıkan bir insana aşık olur ve evlenir. Burada yönetici faktör aşktır. Bir diğer sebep mantıklı karar verme dürtüsüdür. evlilik duasi varmi

Öyle ya toplumlar da belli şartları yerine getirmiş üstelik belli bir yaşa da ermiş bütün insanlar evlenmelidir gibi kalıplaşmış çoğu zamanlarda da haklı gerekçelere dayalı görünmeyen kanunlar vardır. Peki, evlilikler de aşk mı daha önemlidir? Yoksa mantık mı daha önemli olmaktadır. Bu soruya verilebilecek nesnel cevaplar bulmak oldukça zor olsa da şöyle diyebiliriz. Aşık olduğunuz insan eğer aşkınız karşılıklı ise ki böyle olduğunu kabul ediyoruz. Sizin için en mantıklı olan aday konumundadır. Çünkü aşk çok büyük ihtimalle sizi aynı düşünceler de birleştirecektir.

evlilikte aşk mı mantık mı önemli

Ya da size onun gibi bakmayı ona ise hayata sizin gibi bakmasının yollarını hissettirmeden öğretecektir. Evet, aşk mantığı da kapsayabilir. Böylece siz mantıklı bir aşk evliliği yapmış olursunuz.

evlilikte aşk mı mantık mı önemli görsel

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.