Ezo Gelin Çorbasının Yanında Ne Gider

Ezo Gelin Çorbasının Yanında Ne Gider

Ezo Gelin Çorbasının Yanında Ne Gider

Ezo gelin çorbası, mercimek, bulgur, pirinç, soğan, yağ ve tavuk suyu kullanılarak yapılan bir çorba çeşididir.

Ezo gelin çorbası evde yapılabilir ya da marketlerden hazır olarak alınarak yapılabilir. Ezo gelin çorbası Türk mutfaklarında çorba çeşitleri arasında en çok tercih edilenler arasında yer alır.

Ezo gelin çorbasının yanında birçok yemek gidebilir. Peki, bunlar nelerdir?

Pilav

Pilav, temel malzemesi pirinç olan bir yemek çeşididir. Neredeyse tüm yemeklerin yanında yer alan pilav, ezo gelin çorbasının yanında gidebilecek yemekler arasında yer alır.

Makarna

Makarna, İtalyan mutfağına ait olan bir yemek çeşididir. Türk mutfaklarında da yapılan makarnanın birçok çeşidi bulunur.

Spagetti, peynirli ve kıymalı gibi çeşitleri bulunan makarna, ezo gelin çorbasının yanında gidebilecek yemekler arasındadır.

Patlıcan Kebabı Ve Tepsi Kebabı

Patlıcan kebabı ve tepsi kebabı Türk mutfaklarında tercih edilen çok lezzetli yemekler arasındadır.

Patlıcan kebabı ve tepsi kebabı ayrı ayrı tercih edilebilir. Patlıcan kebabı ve tepsi kebabı ezo gelin çorbasının yanında yer alabilecek yemekler arasındadır.

Sebze Yemekleri

Sebze yemekleri, hem lezzet açısından hem de sağlık açısından tercih edilen yemekler arasındadır.

Türk mutfağında da yer alan sebze yemeklerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Sebze yemekleri ezo gelin çorbasının yanında da gidebilecek yemek çeşitlerindendir.

Salata

Salata, isteğe bağlı tercih edilen sebzeler konularak ve gerekli malzemelerde içine atılarak yapılan bir yemek türüdür. Salata, ezo gelin çorbasının yanında gidebilen yemekler arasındadır.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir