Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook da kısa bir süre önce çeşitli uygulamalar gibi canlı yayın yapma özelliğine sahip oldu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar diğer kullanıcıların izleyebileceği şekilde canlı yayın yapabiliyor.

Bu yazımızda Facebook’un yeni özelliği olan canlı yayının nasıl kullanılacağından bahsedeceğiz.

Facebook’ta Nasıl Canlı Yayın Yapılır?

Facebook’ta canlı yayın yapmak için telefonunuzda Facebook uygulaması yüklü olmalıdır. Öncelikle Facebook uygulaması açılır.

Durum güncelleme seçeneğine tıklanır. Eğer profilinizde canlı yayın özelliği aktifleşmiş ise alt kısımda “Canlı yayın paylaş” seçeneği çıkacaktır.

Bu seçeneğe tıklamak gerekmektedir. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra ekrana canlı yayın ile ilgili bir bilgi gelecektir. Bu esnada “devam” seçeneğine tıkanması gerekmektedir.

Bir sonraki ve son adımda ekrana canlı yayına verilecek isim yazılmalıdır. Ardından canlı yayının paylaşılacak kitlesi seçilir ve canlı yayına başlanır. Bu yayın kapatıldıktan sonra istenirse kaydedilip daha sonra izlenebilir. İstenirse de tamamen silinebilir.

​Sıkça sorulan diğer sorular ve kısa cevapları :

İzleyiciler Canlı Yayına Yorum Yapabilir mi?

Facebook’un canlı yayın özelliği izleyiciler için yorum yapma özelliği bulundurmaktadır. İzleyiciler yayının altında bulunan kısma yorum yapabilirler.

Facebook Dışında Hangi Uygulamalarda Canlı Yayın Yapma Özelliği Bulunur?

Periscope, Younow gibi sitelerden sonra Facebook da canlı yayın yapılabilen uygulamalar arasına girip diğer uygulamalara rakip olmuştur.

Facebook’un Canlı Yayın Özelliği Sadece iOS’da mı Bulunur?

Facebook’un canlı yayın yapma özelliği Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlarda bulunmaktadır. Şu anda Facebook web sürümü üzerinden canlı yayın yapmak mümkün değildir.

Facebook’un Canlı Yayın Özelliğinin Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Facebook’un canlı yayın özelliği Dünya’da ve ülkemizde meydana gelen haberlerden daha hızlı bir şekilde haber almayı sağlamaktadır.

İletişimi kolaylaştırması bu özelliğin en önemli yararlarındandır. Bu özellik sayesinde televizyon izleme imkanı olmayan kullanıcılar Facebook üzerinden çeşitli konularda bilgi sahibi olacaktır.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.