Far Cry Primal kasma sorunu çözümü hakkında öneriler ve bilgiler

Far Cry Primal kasma sorunu çözümü hakkında öneriler ve bilgiler

Far Cry Primal kasma sorunu çözümü hakkında öneriler ve bilgiler

Far Cry Primal oyunu 1 Mart 2016 tarihinde çıkmıştır ve ilk çıktığında baya bir satışı oldu. Oyunun atmosferi , grafikleri ve oynanışı harika. Özellikle eski çağda geçmesi gerçekten harika olmuş şahsen benim çok hoşuma gitti. Fakat birçok kişinin sistemi bu oyunu kaldırıyor minimumda ama buna rağmen kasma varsa o zaman aşağıda vermiş olduğumuz talimatları yaparak kasma sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Far Cry Primal oyununda kasma sorununu çözmek için klasörün içerisinde bir dosya var onu düzenleyip kasma sorununu düzelteceğiz. İlk önce arkadaşlar Belgelerim kısmına girin ve oradan My Games girin sonra Far Cry Primal yazacak o dosyayı açın. Oyunun içerisinde GameProfile .xml dosyası bulunuyor o metni açın. Açmış olduğunuz metin belgesinin içerisinde CTRL + F tuşuna basıp arama ekranı çıkarın ve oraya GpumaxBuffered Frames yazın aratmaya yapın.

Aratma yaptıktan sonra onun üstünde Disable Loadimg Mip yazısı olacak. Bu yazıların yanlarında sayılar bulunuyor bunlar ‘’0’’ dan ‘’1’’ olarak değiştireceğiz. Yani kısacası aşağıda gördüğünüz gibi ;

GPUMaxBuffered Frames=”1″
DisableLoadimgMip=”1″

Bu şekilde sayıları yapıp kaydedip çıkıyoruz. Şimdi ilk adımımızı bu şekilde yapmış bulunuyoruz ikinci yöntemimiz ise şudur sürücü güncellemesi yapacağız. Ekran kartı olarak AMD veya Nvidia fark etmez hangisini kullanıyorsanız en son sürüme güncelleyin. Güncel ise ellemeyin ama değilse o zaman güncelleme yapın. Bu şekilde kolayca çözüme ulaşabiliriz İyi oyunlar herkese.

Far Cry Primal Sistem Gereksinimleri

Minimum

Windows 7, Windows 8.1, Windows 10

4 GB RAM

NVIDIA GeForce GTX 460 (1GB VRAM) | AMD Radeon HD 5770 (1GB VRAM) or equivalent

20 GB kullanılabilir alan

Maksimum

Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versions only)

8 GB RAM

Intel Core i7-2600K | AMD FX-8350 or equivalent

NVIDIA GeForce GTX 780 | AMD Radeon R9 280X or equivalent

20 GB kullanılabilir alan

26 Beğen

Yapılan Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir