Fasulye Piyazın Yanına Ne Gider

Fasulye Piyazın Yanına Ne Gider

Fasulye Piyazın Yanına Ne Gider

Kuru fasulyenin haşlanmasıyla yapılan fasulye piyaz nefis bir salata çeşididir. Kuru fasulyeler akşamdan ıslatılır, kabartılır ve haşlanır.

İçerisine soğan, maydanoz, limon, zeytinyağı, sumak ve biraz sirke ekleyerek nefis bir salata hazırlanır.

Hafif ekşili bir tadı olur, oldukça besleyici bir yemektir diyebiliriz. Izgara türleriyle, çorbalarla ve ciğer, köfte gibi yiyeceklerle birlikte yenilebilir.

Izgara Köfte

Köfte ve piyaz birlikte yenen ve sevilen yemek çeşitleridir. Çoğu köfteciler de bile köftenin yanında piyaz verilir, ikisi ayrılmaz bir ikilidir.

Ciğer 

Ciğer de köfte gibi yanında piyaz olmadan yenmemesi gereken bir yiyecektir. Ciğer pişirildiği zaman mutlaka yanında piyaz yenir. Ciğercilerin sunumunda masaya mutlaka piyaz getirilir.

Et Sote

Et sote yapmaya karar verdiyseniz hemen fasulyeleri de haşlamaya başlayın. Etler pişerken bir yandan da piyaz hazırlıklarına başlayın.

Et sotenin yanında piyazı da masaya koyup afiyetle yiyebilirsiniz.

Balık

Balığın yanında piyaz yemek güzel bir ziyafet çekmenizi sağlar. Balık, piyaz, şalgam üçlüsü mükemmel olur.

Kebap

Her türlü kebap yanında masanızı piyazla süsleyebilirsiniz. Et ve et ürünleriyle hazırlanmış bütün yemeklerin yanında piyaz sunabilirsiniz.

Yanında servis ettiğiniz bütün yemeklerle harika bir tat olacaktır.

Hünkar Beğendi

Özenle hazırlanması gereken bir yemek olan hünkar beğendi yanına piyaz yapabilirsiniz. Kendine has bir tadı olan hünkar beğendi özel misafirlerinizi ağırlarken sizi özel yapar.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir