Fasulyenin Yanında Ne Gider

Fasulyenin Yanında Ne Gider

Fasulyenin Yanında Ne Gider

Yemek kültürümüzün en zengin yemeklerinden olan fasulye yemeği çok farklı hazırlanarak servis edilebilir.

Özellikle kış aylarında kuru fasulye yemeği tüketilir. Yaz aylarında ise fasulye yeşil bir şekilde hazırlanarak tüketilir.

Yaz ve kış aylarında her zaman tüketilebilen fasulye yemeği zengin besin değerleri nedeniyle tercih edilir.

Fasulye yemeği hazırlanırken ince detaylara dikkat edilmesi ve eşlik edecek olan yemekler ile güzel bir tat olarak yakalanır.

Pirinç Pilavı

Kuru fasulye ve pirinç pilavı tam bir lezzet yumağı olarak ortaya çıkar. Kuru fasulyenin yanında tüketilen pirinç pilavının üzerinde dökülerek tüketilmesi yaygındır.

Bu tercih ile birlikte kış aylarının en çok tercih edilen yemeği olarak ortaya çıkar. Pirinç pilavı bol tereyağlı bir şekilde hazırlanarak kuru fasulyenin yanında servis edilir.

Cacık

Yaz aylarında tüketilen yeşil fasulye yemeği ile birlikte cacık tüketimi de yoğun olarak tercih edilir.

Cacık hazırlanması ve tüketilmesi nedeniyle bünye için serinlik kaynağı olarak meydana gelir. Fasulye yemeğinin tüketilmesi sırasında ara soğuk olarak servis edilebilir.

Bulgur Pilavı

Yazın yeşil fasulye yemeği ile birlikte tüketilmesi önerilen bulgur pilavı hazırlanması ve servis edilmesi nedeniyle tercih edilmesi öneriliyor.

Fasulye yemeği ile muazzam bir şekilde eşlik eden bulgur pilavı kısa sürede hazırlanarak servis edilebilir.

Yoğurt Çorbası

Hazırlanması bakımıyla en zor çorbalardan olan yoğurt çorbası genelde kış aylarında yemekler öncesinde sıcak başlangıç nedeniyle tercih edilir.

Kadayıf Dolması

Kış aylarında tüketilen kuru fasulye yemeğinin ardından tercih edilen tatlı olan kadayıf dolması yemeğin ardından tüketilmesi önerilir.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.