Fatma İsminin Anlamı Nedir? Kuranda Geçiyor Mu?

Fatma İsminin Anlamı Nedir? Kuranda Geçiyor Mu?

Fatma İsminin Anlamı Nedir? Kuranda Geçiyor Mu?

Fatma adının kökeni Arapça’ dır. Asıl kelime Fatıma’ dır ancak dilimiz içerisinde Fatma olarak geçer. Fatma isminin anlamı çocuğunu sütten kesen kadındır. Peygamber efendimizin ilk eşi Hatice’ den doğan kızının adı da Fatıma’ dır. Bu isim Türkiye’ de en çok kullanılan 22’ nci isimdir. Ülkemizde 1.281.167 kişinin adının Fatma olduğu bilinmektedir. Fatma ismi Kur’ an – ı Kerim’ de geçmemektedir.

Fatma İsmine Sahip İnsanlarda Gözlenen Bazı Karakteristik Özellikler

Fatma ismine sahip bireylerde genellikle huzurlu bir ruhani yapı görülür. Mantıkları ile değil duyguları ile hareket etmeyi tercih ederler. Gayet sakin insanlardır. Dengeli insanlardır. Başarı onlar için önemli bir kelimedir. Çalışkan yapıda olabilirler. İkna kabiliyetleri aşırı derecede iyidir. Bu özellik de onlara karşılarına çıkan engellerle baş ederken avantaj sağlar. Ancak dikkat dağınıklıkları ve çabuk sıkılma gibi huyları da olabilir. Bir diğer olumsuz özellikleri de bazen çok aceleci olmalarıdır.

Karşılarındaki insanlara davranışları ise anlayışlı ve şefkatlidir. Çevreleri tarafından sakin ve gizemli olarak bilinebilirler. Buna rağmen çoğunlukla hayat dolu ve neşelidirler. Ayrıca algılama kabiliyetleri oldukça gelişmiştir. Ağır başlı bir yapıları vardır, ön planda olmayı pek sevmezler.

İşi çoğunlukla eğlenceden önce tutarlar. Önceliklerini iyi bilirler. İstedikleri işe iyice odaklanıp başarıya giden yolda hızla ilerlerler. Amaçları onlar için karşısındaki insanların isteklerinden daha önemlidir. Amaçlarına ulaşana kadar çabalarlar ve inatçıdırlar.

Fatma İsminin Anlamı

13 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.