Fırında Balık Yanında Ne Yenir

Fırında Balık Yanında Ne Yenir

Fırında Balık Yanında Ne Yenir

Balık tüketiminde ilk olarak balığın taze olmasına dikkat edilmeli. Taze balık tüketmek balığın daha kısa sürede, iyi bir şekilde pişmesinin nedenlerinden olduğu gibi sağlık açısından da önemlidir.

Balık farklı pişirme teknikleri kullanılarak servis edilebilir. En çok tercih edilenleri buğulama, fırında ve kızartma olarak pişirilmesidir.

Kış aylarının vazgeçilmez besinlerinden olan ve sık sık tüketilen balık çeşitleri, özellikle daha sağlıklı olması ve eve sinen kokusundan dolayı fırında tercih edilmektedir.

Fırında balık yanında masanızı zenginleştirebilecek yemeklerde tercih edilebilir.

Çorba

Sebzeli mercimek çorbası, balık yanında en çok tercih edilen çorbalar arasında yer alır. Aynı şekilde ezogelin çorbası, şehriye çorbası ve domates çorbası tercih edilebilir.

Salata

Salata, fırında balık yanında tercih edilmesi gerekenlerin başında gelir. Mevsim salatası, Roka salatası veya Patlıcan salatası balık yanında en çok tüketilen salata çeşitleridir.

Mısırlı Pilav Ya Da Sade Pilav

Balığın yanında tercihe göre pirinç ve bulgur pilavı servis edilebilir. Pilavın içine sebze ekleyerek daha besleyici ve renkli bir sunum ortaya koyulmuş olur.

Patates 

Fırında balık yanında servis edilebilecek yiyeceklerden bir diğeri patatestir. Balığı pişirdiğiniz tepsinin içerisine, patates dilimlerini eklemek yeterli olacaktır.

İsteğe göre kekikte eklenebilir. Tercihe göre tepsinin içerisine kuru soğan ve domates ekleyerek daha lezzetli bir hale getirilebilir.

Piyaz

Piyaz balığın yanına en çok yakışan ve tercih edilen salata çeşitlerindendir. Bol soğan kullanarak kısa sürede servise hazır hale getirilir.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.