Yemek

Fırında Ispanağın Yanında Ne Gider

Ispanak, çok faydalı bir sebzedir, kan yapıcı özelliği vardır, demir deposudur, düzenli olarak tüketilmesi gerekir.

Özellikle çocuklara ıspanağı sevdirmek ve düzenli şekilde yedirmek gerekir. Ispanak farklı şekillerde pişirilir, tencerede sulu yemeği yapılır, çorbası olur, fırında yumurtalı olarak pişirilir.

Her ne şekilde olursa olsun her haliyle faydalı bir yemektir. Kış geldiği zaman bol bol yemek gerekir ki sağlıklı olalım.

Pilav

Pilav hemen hemen her yemeğin yanında yenebilen ana yemeklerden biridir. Özellikle pirinç pilavı çoğu yemeğin yanına yakışır ve neredeyse her yemekte pişirilir. Fırında ıspanakla birlikte de yenebilir.

Yayla Çorbası

Yoğurt ve pirinçle yapılan yayla çorbası sevilen bir çorba türüdür. Ispanağın öncesinde çorba içerek midenizi yumuşatabilir ve ıspanağı daha keyifle yemenize olanak sağlamış olursunuz.

Sigara Böreği

Sigara böreği, yemeklerin yanında yenilebilecek atıştırmalık hoş bir lezzettir. Yemeklerin yanına yapabilir ve güzel duruşu ile güzel sunumlar yapabilirsiniz.

Patates Püresi 

Patatesleri haşlayıp, tereyağı ve kaşar ilavesi ile patates püresi yapabilirsiniz, fırında ıspanakla beraber servis tabağında hoş bir görüntü halinde servis edebilirsiniz.

Ispanak yeşil, ortasında yumurta sarı ve kenarda püre krem rengiyle bir kompozisyon oluşturur.

Yoğurt

Ispanağın keskin ve ağzı buran bir tadı vardır, bu tadı hafifletmek için yoğurtla birlikte yiyebilirsiniz. Yoğurt ıspanağa en çok yakışan yiyecektir.

Salata

Yeşilliklerden yapmış olduğunuz karışık salatayı bol limonlu ve zeytinyağlı şekilde ıspanakla beraber servis edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı