Fırında Levrek Yanında Ne Gider

Fırında Levrek Yanında Ne Gider

Fırında Levrek Yanında Ne Gider

Balık mevsiminde balık tüketmek çok faydalıdır, omega 3 açısından zengin olan balık sağlık açısından tüketilmesi gereken bir besindir.

Beyin gelişimini destekler, özellikle çocuklara yedirmek çok faydalıdır. Levrek, en lezzetli balıklardan biridir, fırında, tavada veya ızgarada pişirilebilir.

Fırında ağır ağır pişen levrek en faydalı olanıdır, fırında düşük ayarda kendi suyu ile yavaş yavaş piştiği zaman vitamini içinde kalır ve sağlık için en yararlı olan biçimi budur.

Mantar Çorbası

Balığın yanına en çok yakışan çorba mantar çorbasıdır, mantarın kendine has tadı balıkla birlikte daha yoğun hissedilir.

Balık öncesi içilen mantar çorbası balığın lezzetini de daha iyi hissetmenizi sağlar.

Piyaz

Soğanı bol tutulmuş bir piyaz, balıkla birlikte nefis olur. İçerisine maydanoz ve siyah zeytin koyarak güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Közlenmiş Patlıcan Salatası

Patlıcanları ateşte közleyip, güzel bir salatasını yapabilir ve levrekle birlikte ikram edebilirsiniz.

Pilav

Özel bir misafiriniz varsa balığın yanında pilav servisi yapabilirsiniz. Pirinç pilavı balıkla birlikte sunulabilir, dilerseniz sebzeli olarak da hazırlayabilirsiniz.

Patates Püresi

Tere yağ ve kaşarla birlikte hazırladığınız patates püresi fırında levreğin yanına çok yakışır. İsterseniz patatesleri fırında pişen balıkların yanında tepside pişirebilirsiniz.

Brokoli Salatası

Brokoliyi buharda haşlayarak zeytinyağı, limon ve tuz ilavesi ile tatlandırıp servis edebilirsiniz.

Brokoliyi haşladıktan sonra soğuk suyun altına tutarsanız diri kalmasını ve yeşil görünmesini sağlarsınız. Görüntü olarak daha güzel görünürler.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir