Fırında Levrek Yanında Ne Yenir

Fırında Levrek Yanında Ne Yenir

Fırında Levrek Yanında Ne Yenir

Yoğurt ile yenmesi hala tartışılan ama tüketilmemesi önerilen balık besini oldukça faydalıdır. Balığın taze olması halinde yoğurt hiç bir zehri etkiye sebep olmayacaktır.

Bundan dolayı bazı Akdeniz restoranları fırında levreğin yanında yoğurt da sunmaktadır. Balığın tazeliğinden emin olunmuyorsa tüketilmemesi önerilir.

Restoranlardan ziyade akşam yemeklerinin vazgeçilmez öğünü olan balık türleri arasından seçim yapılıyorsa bu tercih Fırında levrek yönünde kullanılıyor.

Hanımlar ise fırında levrek yanında ne yenir sorusunun cevabını merak ediyor.

Piyaz

Soğuk meze olarak kabul edilen piyaz fasulyenin tanelerinin haşlanması ve soğan, sumak gibi ürünlerle salata haline getirilmesine deniyor.

Fırında levrek yanında güzel bir besin olan piyazın tüketilmesi öneriliyor.

Sebze garnitürleri

Haşlanmış brokoli, haşlanmış havuç, haşlanmış mısırın haşlama suyu ile servis edilmesi ve fırında levreğin yanında yenmesi ayrı bir zevk verecektir. Damak tadını yükseltecektir. ,

Humus

Patlıcanların en güzel hali olarak nitelendirilen ve meze olarak kabul edilen humus tek başına da fırında levrek balığının yanında da çok seviliyor.

Fırında levrek sunan restoranlarda genelde humus seçeneği de bulunuyor.

Ezogelin çorbası

Ezogelin çorbası geleneksel bir çorbadır. İçinde barındırdığı birçok temel besin grubu ile besleyicilik özelliğini artırıp fırında levreğin yanında çok iyi gidecektir.

Karides tava

Karides bir deniz böceğidir. Ön yargı ile yaklaşılan bu besin oldukça vücuda oldukça faydalıdır. Fırında levreğin yanında ise mükemmel bir ikili oluşturacaktır.

Tavada pişirilen karidesler fırında levrek yemeğinin bir tamamlayıcısıdır.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir