Fırında Makarnanın Yanında Ne Yenir

Fırında Makarnanın Yanında Ne Yenir

Fırında Makarnanın Yanında Ne Yenir

Enfes fırında makarnanın yanında ne gider diye düşünüyorsanız, oldukça basit birkaç aperatif ile sofranızı zengin göstermeniz kaçınılmaz olacaktır.

Köfte 

Köfteye kimse hayır diyemez. Köfte ile pilav oldukça iyi bir ikilidir ancak fırında makarna yaptığınız zaman da bu fırın makarna pilav yerine de geçebilir.

Fırında makarnanın yanına o yüzden harika köfte kızartmaları yapabilirsiniz.

Ana yemek olarak köfte ve fırında makarnayı servis etmeniz hiç de kötü olmayacaktır. Bilakis her yaşa uygun yiyeceklerdir.

Patates

Köftenin yanına yakışacak bir güzel aperatif de patates kızartmasıdır. Bir porsiyon patates kızartması ile köfteye ve fırında makarnaya daha da lezzet katabilirsiniz.

Dilerseniz başka sebze kızartmaları yaparak menünüzü zenginleştirebilirsiniz.

Çorba

Mercimek çorbasından, domates yahut tavuk çorbalarına kadar hangi çorbayı arzu ederseniz onu fırında makarnanın öncesinde servis edebilirsiniz.

Bir Ezogelin yahut kimsenin hayır diyemeyeceği tavuk çorbası harika bir seçim olacaktır. Önce çorbayı servis ederek ardından ana yemeklere geçmek ne de olsa bir sofra kültürüdür…

Salata

Her yemeğin, çorbanın yanında mutlaka olmazsa olmaz salatalar vardır. İsterseniz Akdeniz salatası, dilerseniz de bir çoban salata yaparak sofranıza renk katabilirsiniz.

Mevsimine uygun olarak bulduğunuz sebzelerden yapacağınız mevsim salatalar da sofranızı güzel ve leziz bir hale sokacaktır.

İçecek

Fırında makarna katı bir yemek olduğundan yanında mutlaka içecek verilmesi gereken bir yemektir.

Çorbayı yemeğe başlarken verdiğiniz için mideyi yemeğe hazırlayan bir sunum yapmış olursunuz ancak katı yemekler yenirken ayran ya da asitli içecekler ikram etmeniz de oldukça iyi olacaktır.

Hem kızartmalarla hem de köfte ve fırında makarnayla içecekler çok iyi gidecektir…

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir