Fırında Patates Yanına Ne Gider?

Fırında Patates Yanına Ne Gider?

Fırında Patates Yanına Ne Gider?

Fırında patates küçük büyük herkesin çok beğendiği lezzetler arasında yer almaktadır. Fırında olması nedeni ile kızartmaya oranla çok daha hafif bir lezzet olan fırında patates ile sizlerde enfes sofralar hazırlayabilirsiniz.

Tavuk Kızartma

Fırında patatesin yanına en çok yakışan lezzetlerden biri de tavuktur. Tavuk göğüslerini galeta unu ile kızartarak sizlerde çıtır çıtır bir lezzet elde edebilirsiniz.

Fırında patates ile en çok yakışan et grubu tavuktur. Dilerseniz fırında patatesin yanına bol çeşni ile hazırlanmış tavuk bagetleri de kızartabilirsiniz.

Makarna Salatası

Fırın yemekleri ile en çok yakışan lezzetlerden biri de makarna salatasıdır. Çeşitli garnitürler, küçük makarnalar ve mayonezli yoğurdun bir araya gelmesi ile oluşan bu lezzete sizlerde sofralarınızda yer açarak misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz.

Mercimek Çorbası

Fırın yemekleri ile en çok uyumlu olan ve riski az olan çorba çeşitlerinden biri de mercimek çorbasıdır. Kıvamı yerinde ayarlanmış süzme mercimek çorbası ile fırında patates ve tavuklar ile yakışan bir lezzet olacaktır.

Akdeniz Salata

Tavuk ve patates ile en çok yakışan türlerden biri de Akdeniz salatadır. Özellikle taze yeşillikler ile hazırlanmış olan ve çeri domateslerin kullanıldığı Akdeniz salata üzerindeki ekşimsi peynirler ile ağzınızda hoş bir aroma bırakacaktır.

Taze Ekmekler

Bu kadar güzel lezzetleri bir araya getirdikten sonra misafirleriniz için küçük ekmekler de hazırlayabilirsiniz. Mayalı ya da susamlı ekmekler ile hoş ve lezzetli bir sofra hazırlayabilirsiniz.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir