Fırında Patatesin Yanında Ne Gider

Fırında Patatesin Yanında Ne Gider

Fırında Patatesin Yanında Ne Gider

Fırında yapacağınız patatesi neredeyse üç öğün tüketebilirsiniz. İster sabah kahvaltılarında halka halka doğranmış patateslerinizi tereyağı ile fırınlayın, isterseniz de öğlen yemeklerinizde bol baharat ve de sarımsak ile fırınlayarak servis edebilirsiniz.

Akşam yemekleri için de fırınlanmış patatesler sık sık aranan lezzetlerden birisidir.

Fırında Tavuk

Fırında nar gibi kızaran bir tavuk, fırında patates yemeğinin olmazsa olmazlarından birisidir, Harika soslar ile birlikte hazırlayacağınız fırın tavuğunuz ile fırında patates yemeğiniz harika bir hal alacaktır.

En lezzetli akşam yemelerinde bu ikiliye bayılacaksınız.

Yoğurtlu Havuç Salatası

İyice temizlenmiş havuçları, rendeleyip, tavada hafifçe pişirdikten sonra, yoğurt ve de sarımsak ile bütünleştirerek çok sağlıklı bir yoğurtlu salata elde edebilirsiniz.

Fırında patatesin yanında yoğurtlu bir havuç salatası oldukça tercih edilen bir lezzettir.

Yoğurtlu Kereviz Salatası

Kereviz yemeyen herkes için çok güzel bir önerimiz var. Kerevizi yemek olarak tüketmekten haz duymuyorsanız eğer yoğurt salataları tercih edebilirsiniz.

Rendelenmiş kerevizleri bir kaç damla sıvı yağ ile tavada çevirdikten sonra sarımsak ile karıştırarak biraz soğumasını bekleyin.

Daha sonrasında ise birkaç kaşık yoğurt ve de mayonez ile karıştırıp, fırında patatesin yanında gönül rahatlığı ile servis edebilirsiniz.

Karnabahar Ve De Brokoli Salatası

Fırında patatesin yanında tercih edebileceğiniz salatalardan birsi de karnabahar ve de brokolidir. Kaynayan suya birazcık da süt ekleyerek sebzeleri içinde haşlayabilirsiniz.

Sonrasında da iyice limon sıkarak harika bir salata hazırlayabilirsiniz.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir