Fırında Tavuğun Yanında Ne Gider

Fırında Tavuğun Yanında Ne Gider

Fırında Tavuğun Yanında Ne Gider

Fırında tavuk bol baharatlı ve terbiyeli olarak yapıldığında pişirilip servis edilen, görüntü itibari ile de göz dolduran bir lezzettir.

Küp küp doğranmış patates ve sebze ile de zenginleştirebilir. Tavuk, sebze ve patates bir arada pişirildiğinde lezzet olarak birbirlerinin suyuna ve kokusuna karışarak harmanlanmaktadır.

Fırında tavuğun yanına arpa şehriyeli veya sade pilav, makarna, bulgur pilavı, cacık, bol salata, domates veya mercimek çorbası yapılabilir.

Arpa şehriyeli pilav

Pilav hem görüntüsündeki sadeliği hem doyuruculuğu hem de lezzeti ile fırında tavuk için muhteşem bir lezzet ikilisi olacaktır.

Domates çorbası

Kabukları soyulmuş ve rendelenmiş domatesler veya domates salçası ile hazırlayabileceğiniz domates çorbası fırında tavuk yemeğiniz ile lezzet açısından tam anlamı ile örtüşecektir.

Cacık

Çok minik bir şekilde rendelenmiş sarımsak, nane ile özleştirilen yoğurt ile yapılan cacığın içerisine rendelenen salatalıklar ile hazırlanan mükemmel cacık fırında tavuğa tat olarak unutulmayacak boyutlara taşıyacak bir dokunuş olacaktır.

Fırında tavuğun kızaran derisinin ağızda bıraktığı yağlı hissi alan cacık lezzet olarak da tavuğu bir üst boyuta taşıyacaktır.

Salata

Salata olarak mevsim ürünlerini tercih etmek salatanın daha lezzetli olması için katkıda bulunacaktır. Ancak içerisinde zeytinyağı ve soğan olması tavuğun yanına çok yakışacaktır.

Bulgur Pilavı

Şayet beyaz pilav yerine bulgur pilavı tercih edilirse mutlaka soğan ve biber salçası kullanılması lezzet açısından fırında tavuk ile lezzet uyumu konusunda mükemmel bir tat oluşturacaktır.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir