Fırında Tavuk Yanına Ne Gider

Fırında Tavuk Yanına Ne Gider

Fırında Tavuk Yanına Ne Gider

Fırında tavuk yemeği özenli akşam yemeklerinin ana yemeklerinden biri olurken, aynı zamanda yemek davetlerinin de vazgeçilmez tariflerinden biri olmaya devam ediyor.

Fırında tavuk yemeği sade olarak yalnızca üzerine sürülen özel bir sosla yapılabileceği gibi çeşitli sebzelerle de süslenerek daha da güzel bir hale getirilebiliyor.

İç Pilavı 

Fırın yemeklerinin yanında özellikle tercih edilen bir çeşit olan iç pilavı özenle hazırlanmış hali ile fırında tavuk yemeği yanında da tüketiliyor ve oldukça güzel gidiyor.

Börülce Yemeği

Fırında tavuk yanında tercih edilebilecek en lezzetli yemeklerden biri de börülce yemeği. Fırında tavuk ile birlikte servis edilebilecek ve oldukça güzel gidebilecek bir yemek olarak tercih ediliyor.

Salata

Fırında tavuk yanında mutlaka bir salata yapılması gerekiyor. Özellikle kırmızı lahana ve turptan hazırlanan bol malzemeli ve limonlu bir salata fırında tavuk yemeğine lezzeti ve besleyiciliği ile eşlik ediyor.

Zeytinyağlı Enginar Yemeği

Sebze yemekleri arasında sevilen ve bol vitaminli bir yemek olan taze enginar yemeği zeytinyağı ile pişirilerek fırında tavuğun yanında servis edilebilecek lezzetli yemekler arasında bulunuyor.

Yoğurtlu Makarna

Makarna yemeği de fırında tavuk yemeğinin yanında tercih edilebilecek yemekler arsında yer alıyor.

Özellikle üzerine yapılacak yoğurtlu bir sos makarnayı da daha fazla lezzetlendiriyor.

Sarımsaklı ya da sarımsaksız yoğurt ile hazırlanmış sos makarna üzerine döküldükten sonra biraz yağ ve salça ile yapılan ayrı bir sos da yoğurt üzerine ilave edilerek makarna yemeği servise sunuluyor.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir