Fırında Tavuk Yanında Ne Yenir

Fırında Tavuk Yanında Ne Yenir

Fırında Tavuk Yanında Ne Yenir

Fırında tavuk ziyafet sofralarının olmazsa olmaz sunumlarından birisidir. Hele de bu işi işin ehli birisi yapıyorsa.

En lezzetli soslar ile hazırlanan fırında tavuk yemeğinizin yanında misafirlerinize ikram edebileceğiniz farklı tatları öğrenmek ister misiniz?

O halde mutlaka yazımızı dikkat ile okuyunuz. Fırında yapacağınız tavuğun yanında çok sayıda salata ya da ara sıcak hazırlayabilirsiniz.

Fırında Patates

Fırında tavuğun yanında sıkça tercih edilen yemeklerden birisi de fırında patatestir.

Fırında patatesinizi daha da lezzetli hal getirmek isterseniz biraz kekik ve de sarımsak ile farklı bir lezzet yakalamış olursunuz.

Cacık

Cacık hemen hemen her et yemeğinin yanına yakışan tıpkı ayran gibi rahatlatıcı ve de ferahlatıcı lezzetlerden birisidir.

Küçük küçük doğranış salatalıklara bir kaç yaprakta nane ekledikten sonra yoğurt ve de sarımsak ile karıştırarak, fırında tavuğunuzun yanına harika bir lezzet elde etmiş olursunuz.

Közlenmiş Patlıcan Salatası

Fırında közlenmiş patlıcanları soyduktan sonra, ince ince kıyıp, biraz sarımsak ve de zeytinyağı ile karıştırdıktan sonra harika bir patlıcan salatası elde edebilirsiniz.

Fırında tavuk yanına da en çok yine fırında közlenmiş patlıcan salatası yakışacaktır.

Havuç Salatası

Havuçlarınızı rendeledikten sonra bir kaşık şeker ilave ederek birkaç kaşık sızma zeytinyağı ile asidik bir tat elde edebilirsiniz.

Bu değişik havuç salatası, sofralarınızda fırında tavuğun yanında oldukça güzel bir birliktelik yakalayacaktır.

Çoban Salata

Domates, soğan, maydanoz ile birlikte harika bir çoban salata hazırlayabilirsiniz. Fırında tavuk ile de servis edebileceğiniz çoban salatanıza limon sıkmayı unutmayınız.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir