Gaz Sancısına Ne İyi Gelir

Gaz Sancısına Ne İyi Gelir

Gaz Sancısına Ne İyi Gelir

Tükettiğimiz yiyecek ve içecekler bazı sindirim bozukluğu yüzünden gaz sancısı problemi çıkabiliyor ortaya. Buda insanda ister istemez büyük sıkıntılar yaratabiliyor. Neden gaz sancısı olur ? Çok fazla yağlı yiyecekler tüketirseniz bu sorun meydana gelir. Çünkü tüketilen yiyeceklerin içinde sodyum bulunmakta bu sebepten dolayı gaz sancısı ve şişkinlik ortaya çıkar. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız o zaman ağır yemeklerden uzak durun , tuz ve şeker gibi maddeleri fazla tüketmeyin. Böyle yaparsanız eğer hiçbir sorun olmaz.

Gaz sancısını basit şekillerde ortadan kaldırabilirsiniz fakat eğer vücuttan atılamazsa çok şiddetli kramplara yol açabilir , kalp ağrılarına ve göğüs sıkışmasına kadar gidebilir. Sizde gaz sancılarından basit yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Uzun süre sürerse eğer o zaman hemen bir doktora başvurmalısınız.

Belirtileri

Kişiler gaz sıkışması nedeni ile son derecede sıkıntılı anlar yaşamakta ve günü hüsran olmaktadır. Gaz sancısı olan kişinin midesinde doluluk bir hissiyatı bulunur. Buda ister istemez kişiyi huzursuz eder. Bunun yanı sıra karında şişme ve gerginlik gibi hissiyatlar da bulunmaktadır. Gaz eğer ki vücut dışından kısa sürede atılmazsa o zaman şişme ve hissi yerine şiddetli kramplar ve ağrılar olur. Basit bir gaz sancısı bulunuyorsa buna rağmen kilo kaybı , kusma , baş dönmesi , ateş veya göğüs ağrısı oluyorsa o zaman hemen vakit kaybetmeden bir doktora görünmenizi tavsiye ediyoruz.

Tedavisi

Gaz sancısı tedavisinde ciddi bir uygulama yapmadan da basit yöntemler ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken ilk şey yeme alışkanlığınızı değiştirmenizdir. Bunu şu şekilde değiştirebilirsiniz ; daha küçük öğünler tüketmek , az miktarda beslenmek ve lokmayı fazla çiğnemeniz gerekmekte bu sayede gaz sancısını azaltabilirsiniz. Bunun yanı sıra bacak göğse gibi egzersizler yapabilirsiniz. Başka bir yöntem ise sıcak su torbasıdır karın bölgenize masaj yaparak geçirebilirsiniz.

Bitkisel Tedavisi

Nane Çayı : Sindirim sistemi bozukluğu olduğunda en etkili yöntemlerden birisi de nane çayıdır. Ancak arkadaşlar eğer ki reflü şikayetiniz varsa nane çayı size pek uygun olmaz. Ama bir sıkıntınız yoksa o zaman sorununuzu bitkisel çay olan nane çayı ile giderebilirsiniz.

gaz sancısına ne iyi gelir bitkisel gaz sancısına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu gaz sancısına ne iyi gelir kadınlar kulübü gaz sancısına ne iyi gelir uzman tv gaz sancısına ne iyi gelir yetişkin gaz sancısını ne iyi gelir hamilelikte gaz sancısına ne iyi gelir

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir