Gelecekten beklentileriniz nelerdir konusu ile ilgili örnek özet kompozisyon

Gelecekten beklentileriniz nelerdir konusu ile ilgili örnek özet kompozisyon

Gelecekten beklentileriniz nelerdir konusu ile ilgili örnek özet kompozisyon

Herkesin gelecek için bir hayali vardır ve kurmuş olduğumuz hayaller bizi her zaman ulaşacağımız noktaya ulaştırır. Tabi hayallerimize ulaşmak için her zaman çalışmak , çabalamak ve azmetmemiz gerekiyor. Eğer siz sabırlı olursanız birçok yere ulaşırsanız ama acele ederseniz maalesef ulaşamazsınız.

Birçok gencin hayali ileri de güzel bir meslek sahibi olmaktadır. Bu sayede ailemize , çevremize ve sevdiklerimize de destek olmuş oluruz değil mi. Güzel bir meslek sahibi olmak için de ilk olarak okulumuzu bitiririz ve sonra da iş hayatına adımımızı atarız. Çalışmalarımızın sonucunda bir başarıya ulaşırız. Eğer hedefinizde güzel bir yer varsa emek harcayın bundan sakın kaçınmayın arkadaşlar. Şunu unutmayın vereceğiniz emekler kesinlikle boşa gitmez geç olur ama boşa asla gitmez. Herkesin belirlemiş olduğu hedef iyi bir iş yapmak ve ondan iyi paralar kazanmaktır.

Başarının yanı sıra evlenmek ve çocuk sahibi olmakta hayallerin içerisinde yer alır. Anne ve babanızın yapmış olduğu gibi sizler de güzel bir aile kurabilirsiniz. Kendi çocuklarınızı en iyi şekilde büyütüp iyi bir meslek sahibi yapıp sonra da evlendirebilirsiniz. Kendi geleceğimizi her zaman kendimiz var ederiz bu yüzden yapacaklarımız kendimize olur.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir