Gıda Zehirlenmesi Nasıl Anlaşılır

Gıda Zehirlenmesi Nasıl Anlaşılır

Gıda Zehirlenmesi Nasıl Anlaşılır

Günümüzde gıda zehirlenmesi geçiren birçok insan bulunmaktadır bizde bugün gıda zehirlenmesi nasıl olur ve hangi besinler gıda zehirlenmesine yol açar onu anlatacağım. Biliyorsunuz gıda zehirlenmesi yediğimiz yiyeceklerden ve içeceklerden olmaktadır. Şimdi hangi besinler gıda zehirlenmesi yapar isterseniz fazla vakit geçirmeden bu bilgilere göz atalım.

Hangi Besinler Gıda Zehirlenmesi Yapar

Bozulmuş yumurta

Meyve ve sebzelerin iyi yıkanmadan tüketilmesi

Dondurulmuş olan gıdaların uzun süre dışarıda kalması

İyi pişmemiş kırmızı et ve kümes hayvanlarının eti

Yemeklerin 1 saatten uzun süre dışarıda kalması

Nasıl olduğu bilinmeyen suların tüketilmesi

Bu saymış olduğumuz besinler gıda zehirlenmesine kolaylıkla yok açabilir özellikle arkadaşlar bu tarz durumlarla karşı karşıya kalmamak için yediğinize ve içtiğinize kesinlikle dikkat edin.

Gıda Zehirlenmesi Nasıl Anlaşılır

Gıda zehirlenmesi yaşadığınızı anlamak için ilk olarak mide bulantısı meydana gelir. Bununla beraber mide krampları gelir ve sonrasında hem kusma , hem de ishal görülür. Bazı durumlarda ishal kanlı olabilir arkadaşlar. Eğer bu saydıklarımız sizler de bulunuyorsa o zaman gıda zehirlenmesi yaşamış olursunuz. Hemen hiç zaman kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna başvurunuz. Belirttiğimiz bu sorunların kendi kendisine geçmesini istiyorsanız da mide ile ilgili olan kramp problemleri bir haftaya kadar sürer , ishal 2-3 gün sürer ve 1-2 gün kusmalar devam eder. Aynı zaman da gıda zehirlenmesi olan bir kişi de su ve mineral kaybı görülür bu nedenle çok problemler yaşanır ve müdahale edilmezse bayılmayla sonuçlanır. Bunun için arkadaşlar sağlık kuruluşuna başvuru yapınız orada size serum takacaklardır. Hepinize şimdiden geçmiş olsun.

gıda zehirlenmesi nedir

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir