Giyim Tarzları Ve Çok Şık Elbise Modelleri

Giyim Tarzları Ve Çok Şık Elbise Modelleri

Giyim Tarzları Ve Çok Şık Elbise Modelleri

Kendimize göre farklı bir tarz oluşturmak için renklere , aksesuarlara ve desenlere çok dikkat etmeliyiz bunların hepsi tarzımızı yansıtan detaylar olmaktadır. Giyim tarzlarında sportif , eğlenceli , ciddi gibi görünümler vardır istediğinizi seçip o görünümü kendinize uyarlayabilirsiniz. Özel günler de kadınlarımızın çoğu bu sene neler moda ise ona göre kombinasyon yaparlar. Fakat bunun yerine kendinize en uygun olan ve yakışanı giymeniz daha iyi olabilir. Bu şekilde hem çok rahat edersiniz , hem de olduğunuzdan daha şık olursunuz.

Giyim Tarzları

Minimalist Tarz

Bu giyim sadedir yani klasik giyim tarzı olan bayanlarımız bu kategori içerisine girmektedir. Burada kumaş kalitesi ile kesimler çok önemlidir şıklığın ana yeridir. Genel olarak tek renk ve pastel tonlar tercih edilmektedir. Eğer sizde klasik giyiniyorsanız o zaman minimalist tarzına giriyorsunuz demektir.

Maksimalist Tarz

Buda minimalist tarzını tam tersi oluyor yani bu kategoride yer alanların giyim tarzları daha gösterişli ve iddialıdır. Renk olarak en çok parlak renkler , büyük aksesuarlar , büyük şapkalar ve kabarık olan saç modelleri tercih edilir. Aynı zaman da güzel bir gözlük seçimi ile de harika bir maksimalist tarzı yakalayabilirsiniz.

Spor Tarzı

Spor tarzı giyinenler günümüzde çok vardır. Özellikle gündelik hayatta rahat etmek için bu tarz çok tercih edilmektedir. Böyle bir kombin yapmak için de spor ayakkabılar , bol pantolonlar , spor şapkalar ve bol pamuklu olan giysiler tercih edilmektedir. Eğer sizde bu şekilde giyiniyorsanız o zaman spor tarzını uygulamış oluyorsunuz.

Sokak Tarzı

Modayı yakından takip eden bay ve bayanların stili sokak tarzı oluyor. Çünkü bir elbise moda olsun hemen uygularla ve dikkat çeken detaylar yansıtılır genel olarak. Kombinler de şu şekilde olur hep yırt jean , üzerine t-sihrt ve saç olarak da asimetrik saç kesimleri tercih edilir.

Klasik Tarz

İlk başta söylediğimiz minimalist tarza çok yakın detaylar kullanılmaktadır. Hem sade , hem de güzel olmak isteyen bayanlarımız klasik tarzı tercih edebilirler. Renk olarak gri , siyah ve lacivert tonlar ön planda olur. Aynı zaman da gösterişten uzak ve dikkat çekmeyen kıyafetler seçilir. Genel olarak da iş hayatında tercih edilen bir tarz olmaktadır.

Bohem Tarzı

1970’li yıllarında özgür giyim tarzı olarak çıkmıştır ve bu zamana kadar yayılmıştır halanda yayılmaya devam ediyor. Bu kategori de yer alan giyim tarzı şunlardır ; salaş giyim , bol paça pantolonlar ve uzun bol olan etekler oluyor. Renk olarak da en çok bordo , yeşil , mavi ve siyah gibi renkler ön planda oluyor.

Vintage Tarzı

Bu kategori içerisinde yer alan kıyafetlerin hepsi 60’lı yılları yansıtmaktadır. Seçilen aksesuarların hepsi de geçmişe bağlı olarak seçilir. Yani kısacası nostaljik kıyafetler ve aksesuarlar kullanılır.  Çanta olarak dantel , çiçek desenli ve deri çantalar tercih edilmektedir.

Gothic Tarzı

Uzun ve gösterişli olan dantelli elbiseler , şapkalar ve dantellerin hepsi Gothic tarzın içerisinde yer alır. Bunun yanı sıra siyah saç ile siyah makyaj da yer almaktadır.

Punk Tarzı

Bu tarzda genel olarak en ön planda renkler yer alıyor. Sizler baskılı ve çizgili olan tişörtlerle çok güzel görünümü yakalayabilirsiniz. En çok tercih edilen saç renkleri şunlardır ; mor , mavi ve pembe saç modelleridir.

Metal Tarzı

Bu giyim tarzında en ön planda siyah renklerde olan zincirler ve metal aksesuarlar yer alır. Yani kısacası Rock ve Metal gruplarını simgeler. En önemlisi de her zaman baskılı tişörtler tercih edilir.

Giyim Tarzları

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir