Go Oyunu Nedir Kuralları Nelerdir ? Nasıl Yapılır Ve Oynanır ?

Go Oyunu Nedir Kuralları Nelerdir ? Nasıl Yapılır Ve Oynanır ?

Go Oyunu Nedir Kuralları Nelerdir ? Nasıl Yapılır Ve Oynanır ?

Go oyunu insanların düşüncelerini geliştiren ve günümüzde hızlıca yaygınlaşan güzel oyunlardan birisidir. Oyun sektöründe daha yeni olan Go oyunu binlerce yıllık tarihe sahip olmaktadır ve aynı zaman da geçmişi ise 4000 yıllıktır. Kısacası Go oyunu dünyanın en eski oyunları arasında yer alıyor ve o zamandan beri günümüzde kadar geldi. Peki bu oyun nasıl ortaya çıktı ? Çin İmparatoru Shun’un oğlunun savaş zekasını geliştirmek için yaptığı söyleniyor ama kesin bir bilgi yok tabi. Bu oyun özellikle uzak doğularda çok oynanıyor çok seviliyor.

Oyunumuzun amacı oyun tahtasında daha çok yere sahip olmaktadır. Toplamda 181 siyah ve 180 tane de beyaz olmaktadır her zaman ilk hamleyi siyah yapar. İlk taş koyulur ve sonra sıra sıra yerleştirmeler başlar. Yalnız arkadaşlar şunu unutmayın oyunun altın kuralı zeki olmaktır kimin stratejisi daha kuvvetli ise oyunu o kazanır. Her zaman mantığınızla hareket edin ve rakibinizi köşeye sıkıştırıp onu yenin. Aynı zamanda düşünceleriniz doğrultusunda hareket ederseniz de rakibinizi kıstırabilirsiniz. Oyun savaş alanı olarak görülür ve detaylar çok önemli olmaktadır bu yüzden oynarken her zaman ciddi olun ve mantığınızla hareket edin.

Ben daha ayrıntılı olması için Go oyunu nedir ve nasıl oynanır konusuyla ilgili bir video buldum ve sayfama ekledim. Oradan izleyerek de nasıl oynandığınız daha çabuk öğrenebilirsiniz iyi seyirler.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir