Göbek Eritme Yolları

Göbek Eritme Yolları

Göbek Eritme Yolları

Bu makale sizi bir hayli üzebilir , canınızı sıkabilir ama merak etmeyin kısa süre içinde sağlıklı bir şekilde göbek yağlarınızdan kurtulabileceksiniz. Göbek eritme diyetine bakmadan önce %40 etkili olan göbek eritme egzersizlerine göz atalım. Göbek yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız ilk olarak beslenmenize çok dikkat etmelisiniz.Ancak ben düzenli besleniyorum yine de göbeğim oluyor diyorsanız herhangi bir sağlık sorununuz olabilir.

Bunu anlamak için ise doktora görünmeniz gerek. Şimdi doktora gittiniz diyelim ve herhangi bir sorun çıkmadı o zaman arkadaşlar beslenme düzeninde küçük değişiklikler yaparak göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

– Sürekli egzersiz yapmak göbek yağlarını eritmeye inanılmaz derecede yardımcı olur. Sabahları yataktan kalktığınız zaman kahvaltı yapmadan yapılan egzersiz, yürüyüş yağ yakmanıza olanak sağlar. Birde üstüne akşam yemeğinden önce egzersiz yaparsanız daha etkili olur.

– Masaj yağları ve deniz suyu ile göbek bölgesine yapılan masaj, kanı hızlandırarak bu bölgede yer alan yağları yakar. Duşa girmeden önce 10 dakika kadar göbek bölgenize deniz tuzu ile masaj yapabilirsiniz.
Elma sirkesinin göbek yağlarını erittiğini bilmeyen yok sanırım. Salatalarınızda elma sirkesi kullanın. Yemeğinizi yedikten sonra ılık su için.

– Amerika’da yapılan araştırmalar göre yemeklerden sonra içilen soya sütünün göbek yağlarını erittiği belirtilmiştir.
En önemli etken yazımızın başında belirttiğimiz gibi düzenli egzersiz yapmak, az yemek yemek yani kısacası porsiyon azaltmak. Böylece mideniz küçülecek ve az yiyeceksiniz. Bu iş birazda irade ve sabırla ilgili bir durum. Kendinize güvenin ve sabırlı olun.

Göbek eriten besinler

Yumurta beyazı : Yumurta beyazının içerisinde bol miktarda amino asitler bulunmaktadır kalorisi düşüktür ve karbonhidrat oranı düşük olması sebebiyle kan şekerinizi hızlı bir şekilde dalgalandırmaz. Göbek yağların en önemli nedenleri arasında kan şekeri hızı yer almaktadır ama dalgalanma olursa bu kötüdür bu yüzden yumurta sarısı sayesinde dalgalanma olmuyor.

Zeytin yağı : İçerisinde sağlıklı yağlar bulunduğu için acıkma olmaz ve kan şekerini dengeler. Bunların yanı sıra yağ yakımında ise önemli rol oynar.

Limonlu su : Birçok kişi sadece limon suyu içmektedir böyle yapmak yerine arkadaşlar limonlu suyu tercih edebilirsiniz. Limonlu su kan şekerini dengelemektedir ve acıkmayı engeller. Yemeklerden yarım saat önce 1 bardak suyla beraber 2-3 damla sıkarak içebilirsiniz.

Lor peyniri : Peynirlerde biliyorsunuz en doyurucu olanı lor peyniridir ve günümüzde ise çok tercih ediliyor. Yemesi biraz zor ama zeytinyağlı olduğu zaman tadı harika oluyor. Lor peyniri de kan şekerini dengede tutar ve protein bakımından oldukça zengindir. Patlıcan közlemesi yapan hamarat kadınlarımız yanında alternatif olarak lor peynirini tercih edebilirler.

Çiğ badem : İçerisinde kaliteli yağlar ile karbonhidratlar bulunmaktadır. Erkekler tarafından bu çiğ badem çok tercih edilir çünkü yağ yakımını hızlandırır , kadınlar da ise kan şekerini dengede tutar ve yağ hücrelerini çoğaltır.

 

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.