Göğüslerdeki Çatlakları Nasıl Yok Edebilirsiniz?

Göğüslerdeki Çatlakları Nasıl Yok Edebilirsiniz?

Göğüslerdeki Çatlakları Nasıl Yok Edebilirsiniz?

Göğüslerdeki çatlakları nasıl yok edebilirsiniz? Göğüslerdeki çatlaklar kadınlarda sık rastlanan problemlerden bir tanesidir. Özellikle doğumdan sonra ya da sık sık kilo alıp veren kadınlarda görülen bu problem için çeşitli çözümler mevcuttur. Çatlaklar kalıcı hale gelmeden önce bazı yöntemlerin uygulanması büyük farklar yaratabilir.

Göğüslerdeki Çatlaklar Neden Oluşur?

Göğüslerdeki çatlaklar kadınlar için sorun yaratan problemlerin başında gelmektedir. Bu tarz çatlakların oluşmasın belli başlı nedenleri mevcuttur. Bu nedenler şunlardır;

  • Doğum yapmak göğüslerde çatlamalara yol açmaktadır.
  • Sık sık kilo alıp veren kadınların göğüslerinde çatlama yaşanmaktadır.
  • Silikon tarzı estetik uygulamalar ufak tefek göğüs çatlakları yaratabilir.

Bu nedenlerden herhangi biri sebebiyle göğüs çatlakları oluşabilir. Fakat bu çatlaklar çözümü olmayan bir problem değildir.

Göğüs Çatlakları İçin Çözüm Yöntemleri

Göğüslerde oluşan çatlaklar ilk başlarda kırmızı ve pembe arası bir renkte görünecektir. Bu ilk aşama demektir. Tamda o aşamada çeşitli kremlerin ve yağların uygulanması çatlak görünümünün en aza indirgenmesini sağlayacaktır. Çatlaklar için yalnızca profesyonel kremler kullanılmasına gerek yoktur. Evde bulunan doğal ürünlerin kullanılması da yeterli olacaktır.

Bunlardan ilki süttür. Süt doğal bir nemlendiricidir. Çatlak olan bölgelere sürülmesi cildi nemlendirecek ve rahatlamasını sağlayacaktır. Onun dışında aloe vera kullanımı da cilde iyi gelecektir.

Evlerde bulunan bu bitki jel kıvamındadır ve çatlakların üzerine doğrudan uygulanabilir. Bu tarz ürünlerde en az kremler kadar etkilidir. İsteğe bağlı olarak cildi nemlendirecek herhangi bir ürün yeterli olacaktır.

Göğüs Çatlaklarını Yok Etmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göğüs çatlakları beraberinde sarkmaları da getirecektir. Bu gibi problemlerin oluşmaması için doğru sütyen seçimi son derece önemlidir. Onun dışında göğüs toparlama egzersizleri de cildin toparlanmasını sağlayacaktır.

Dikkat edilmesi gereken son ve en önemli detay ise kullanılan ürünü düzenli bir şekilde kullanmaktır. Kullanılan krem ya da losyon günde en az 2 kez düzenli olarak sürülmelidir. Düzenli kullanılmayan ürünlerin çatlaklar üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır. Bu tarz ufak püf noktaları sayesinde çatlaklar yok edilebilir ya da cilt üzerindeki görünümü büyük oranda azalır.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.