Gökçe İsminin Anlamı Nedir? Kuranda Geçer Mi?

Gökçe İsminin Anlamı Nedir? Kuranda Geçer Mi?

Gökçe İsminin Anlamı Nedir? Kuranda Geçer Mi?

’’ Gökçe isminin anlamı nedir? ’’ sorusunun sözlükte 4 adet cevabı vardır. Gökçe isminin kökeni Türkçe’ dir ve bu nedenle birden fazla anlam bulunmaktadır. Temel anlamı ’’ gökle ilgili ’’ demektir. Yan anlamı ise ‘’ göğe benzer yani mavimsi ‘’dir. ’’ Sevimli, güzel, latif, hoş ’’ gibi manalar da taşır. Bu isim Kur’ an – ı Kerim içerisinde geçmemektedir. Türkiye’ de 21.956 adet hem erkek hem de kız olmak üzere insan yaşamaktadır. Gökçe en popüler isimler arasında 230.’ Dur.

Gökçe İsmine Sahip İnsanlarda Gözlenilen Bazı Karakteristik Özellikler

Gökçe, ismine sahip insanların biraz utangaç olduğu gözlenmiştir. Sezgileri kuvvetlidir ve sezgilerine göre hareket etmeyi seçerler. Mimari yapılar oldukça çok dikkatlerini çeker,  tasarlamaya ve çizim yapmaya önem verirler. Aşırı derecede destekleyici ve duyarlıdırlar. Bu kişilerle bir işe başlamak isterseniz, tereddüt etmenize gerek yoktur. Çünkü işbirlikçi bir yapıları vardır. Yenilikçi, özgür, ve barış yanlısıdırlar. Tartışma bulunan ortamdan olabilecek en hızlı şekilde uzaklaşmaya çalışırlar. Oldukça fazla dikkatli ve detaycıdırlar.

Sosyal ilişkileri pek gelişmiş değildir, genellikle yalnız kalmayı tercih ederler. Karşılarında sürekli hareket halinde olan bir insan varsa ona katlanamazlar. Uyumlu ve sakin insanlarla daha iyi anlaşırlar. Herhangi bir statü peşinde değildirler sadece yaptıkları işin çok iyi olmasını isterler. Azda olsa, mükemmellik takıntıları olabilir. Bu da aradıklarını bulamamalarına sebep olmaktadır.

Gökçe İsminin Anlamı Nedir

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir