Google play cihazda yeterli yer ve hafıza yok hatası sorunu çözümü

Google play cihazda yeterli yer ve hafıza yok hatası sorunu çözümü

Google play cihazda yeterli yer ve hafıza yok hatası sorunu çözümü

Android telefonların en çok karşılaşılan sorunlarından birisi cihazda yeterli depolama alanı ve hafıza yok sorunudur. Bu sorun genellikle general mobile discovery telefonlarda daha çok ortaya çıkmaktadır. Kısmen nadirde olsa samsung ve sony, LG gibi akıllı telefonda meydana gelebilmektedir.  Bu sorun Google playdan kaynaklanmaktadır. Aslında çözümü çok kolaydır. Şöyle yapınız:

AYARLAR > UYGUALAMA YÖNETİCİSİ > GOGLE PLAY > VERİYİ SİL

Yukarıda belirttiğim  yolu izleyiniz. Yeni kısaca tarif etmek gerekirse: İk önce telefondan ayarlara, sonra uygulama yöneticisine girin ve oradan google play store’ u bulun veriyi sile tıklayın. Muhtemelen sorununuz Çözülecektir. Bunu yapmanıza rağmen sorun çözülmediyse, Yine uygulama yöneticisine gelin ve özellikle telefona yüklemiş olduğunuz oyunları  sd karta yani hafıza kartına taşın. Günümüzde bir çok telefon oyunları hafıza kartına taşımaya imkan veriyor. Eskiden taşınamıyordu ama şimdi yüklenen oyunlar uygulama yöneticisinden sd karta rahatlıkla taşınabiliyor.

Oyunları hafıza kartına taşımak için:

AYARLAR >>> UYGULAMA YÖNETİCİSİ >>> TAŞIMAK İSTEDİĞİNİZ OYUNU BULUN VE TIKLAYIN >>> SD KARTA TAŞI SEÇENEĞİNE BASIN

Yukarıda anlattığım çözüm yolları işe yaramazsa, Son çara her zaman olduğu gibi format atmaktır. Ayarlardan yedekle ve sıfırlaya basarak telefonunuzu fabrika ayarlarına yani ilk günkü haline geri döndürebilirsiniz.

google play verileri temizleme

 

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir