Gribe İyi Gelen Bitkisel Çözümler

Gribe İyi Gelen Bitkisel Çözümler

Gribe İyi Gelen Bitkisel Çözümler

Soğuk havalar yüzünden birçok kişi grip ile karşı karşıya kalıyor peki gribe karşı bitkisel çözümler var mıdır ? Bu yazımızda gribe iyi gelen bitki çayları ve bitkisel çözümleri sizlerle paylaşacağız. O halde arkadaşlar fazla zaman kaybetmeden gelin sıra sıra bitkisel çözümlere göz atalım.

Gribe İyi Gelen Bitkisel Çözümler

Her gün düzenli olarak sarımsak yerseniz hem gribe yakalanmazsınız , hem de grip iseniz gribinizi geçirir

15 gr. adaçayını 1 litre suyun içerisinde kaynatın ve sonrasında süzün arkadaşlar. Bu karışımımızı düzenli olarak şeker kullanmadan tüketin.

Meyve olarak gribe en iyi gelen bitki muz olmaktadır ama sade yemeyeceksiniz yapmanız gereken çok basit muzu suyun içerisinde kaynatın ve elde etmiş olduğunuz suyu için. İsteyenler sade olarak da tüketebilir karar sizlerin.

Bir tencerenin içinde melek otunu kaynatın ve tencerenin üzerine bez örterek buharın üzerine başınızı koyup havayı soluyun bu çok işe yarar.

Gribe iyi gelen bitki çayları arasında çuha kökü gelmektedir. Hazırlamak için ise 30 gr. çuha çiçeği kökünü 1 litre suyun içinde kaynatın ve sonra süzün. Elde etmiş olduğunuz suyu ise günde 3 defa birer bardak şeklinde içebilirsiniz.

1 litre suyun içerisine 30 gr lavanta çiçeğini atın ve kaynatmaya başlayın. Kaynatmış olduğunuz bu çayı günde düzenli olarak fazla olmaması şartı ile tüketebilirsiniz.

Bitki çaylarında arkadaşlar şunu da deneyebilirsiniz ; 10 gr kuru inciri ve 10 gr kuru üzümü haşlayın. Elde edeceğimiz haşlanmış kuru meyvelerin içine ise 5 tane muz ekleyin ve bu karışımı tüketin emin olun çok iyi gelecek.

1 bardak kaynamış suyun içine 1 tutam meyan kökünü ekleyin , bardağın ağzını kapatarak 10 dakika demlenmesini bekleyin ve sonrasında süzerek bu lezzetli çayı içmeye başlayın.

1 litre suyun içine 50 gr devetabanını ekleyerek kaynatmaya başlayın ve sonrasında süzün. Elde etmiş olduğunuz suyu ise içebilirsiniz.

50 gr. andız otu kökünü 1 litre kaynamış suyun içinde ekleyip kaynatın. Sonrasında elde etmiş olduğunuz suyu süzerek içmeye başlayabilirsiniz.

Kış ayında grip olanların en çok tercih ettiği meyveler arasında limon , portakal , mandalina ve greyfurt gelmektedir. Bunları sıkarak bolca tüketmeye özen gösterin. Eğer ilaç kullanıyorsanız arkadaşlar greyfurt tüketimine ve tansiyonunuz varsa da limona dikkat edin.

Gribe İyi Gelen Bitkisel Çözümler

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.