Gribe İyi Gelen Çorbalar

Gribe İyi Gelen Çorbalar

Gribe İyi Gelen Çorbalar

İnfluenza adı verilen virüs vücuda girdiği zaman ortaya grip hastalığı , aniden 39 derecenin üzerinde ateş , halsizlik , kas ağrıları , boğaz kuruluğu ve öksürük gibi belirteler meydana gelmektedir. Grip bir enfeksiyonel hastalıktır çocuklarda , yaşlılarda , kalp yetmezliği olanlarda hatta şeker hastalığı olanlarda kısacası herkes de çıkmaktadır. Bu grip gerçekten çok ciddi bir hastalıktır birçok kişi gör ardı ediyor sakın öyle bir şey yapmayın arkadaşlar bazen ölümcül hale bile gelebiliyor.

Birçok insan gribi bir soğuk algınlığı olarak algılıyor bu yüzden gerekli olan önlemleri almıyor ve iyileşmesi çok uzun sürebiliyor. Oysaki grip dikkate alınırsa ciddi sağlık sorunları olmaz ve kısa sürede hastalığınız geçer. Vücudu gribe karşı korumanın birçok yolu bulunmaktadır bunlardan önce vücut direncinin ve bağışıklık sisteminin zayıflamaması gerek.

Özellikle sonbahar ve kış ayında mevsim dönüşleri olduğunda salgınlar yaygınlaşıyor sıkı giyinilmediğinde , taze sebzeler ve meyveler tüketilmediği zaman size de bulaşıyor. Burada en önemli faktörlerden birisi de bol miktarda sıvı tüketimidir. Kurallar bu şekilde eğer sizin etrafınızda grip olan insanlar varsa yakın temastan mutlaka kaçının yakınlaşmayın yoksa solunum yolu ile bulaşabilir. Grip olunduğu zaman hastaneye gider ilaç yazdırırız tabi bunlarla kısıtlamamamız gerek. Bunların yanında ek olarak meyveler , ve sıvı olarak da çorba gibi yiyecekler tercih etmeliyiz. Sizler gribi kısaltmak istiyorsanız o zaman en iyi yöntem arkadaşlar çorbadır. Ben aşağıya video olarak gribe iyi gelen çorbaları paylaşacağım oradan da yararlanabilirsiniz.

Griple Savaşmak için Doğal Öneriler

Evde gribe yakalanmış birileri varsa grip salgın bir hale gelmiş ise o zaman kendinizi savunmak için en iyi yöntemlerden birisi de sarımsaktır. Odanın bir köşesine konulabilen bu sarımsakları aynı zamanda gribe yakalanmamak için tüketebilirsiniz. Biliyorsunuz ki sarımsak bir antibiyotiktir ilaçlardan bile çok etkilidir. Aynı şekilde soğanda etkili bir besinlerden birisidir bol miktarda tüketilmesi önerilir. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için ise meyve olarak portakal , mandalina , greyfurt gibi C vitaminli meyveleri tüketebilirsiniz. Son olarak da en iyi yöntemler arasında bitki çayları geliyor ıhlamur , zencefilli limon gibi. Şimdi arkadaşlar hep beraber çorbalarımıza bakalım. Bu dediklerimi yapın gribe yakalanmazsınız ve grip iseniz kısa sürede kurtulursunuz.

gribe iyi gelen çorbalar melekler mekanı

GRİBE İYİ GELEN ÇORBA TARİFLERİ VE YAPILIŞLARI

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir