Gribe İyi Gelen Yiyecekler

Gribe İyi Gelen Yiyecekler

Gribe İyi Gelen Yiyecekler

Soğuk havalarda soğuk algınlığa ve grip gibi hastalıklara maruz kalmamak için birçok yöntem ederiz bunlardan birisi de gribe iyi gelen yiyecekler olmaktadır. Eğer sizler de gripten korunmak istiyorsanız gribe iyi gelen yiyeceklere kesinlikle göz atın derim. Şimdi fazla zaman kaybetmeden hep beraber bu yiyeceklere bir göz atalım.

Gribe İyi Gelen Yiyecekler

– Gribe iyi gelen yiyecekler arasında ilk sırada C vitamini yer almaktadır. İçerisinde antioksidanlar bulunduğu için hem bağışıklık sisteminizi güçlendirecek , hem de hasta olmanızı engelleyecektir. C vitaminini ; roka , tere , maydanoz , mandalina , portakal , limon , ıspanak ve maydanoz gibi besinlerden alabilirsiniz. Mesela salatayı yemekten hemen önce yapmalınız ve limonunu ise o esnada sıkın. Meyve suyunu ise hazırladığınız gibi fazla bekletmeden için.

– C vitaminden sonra en yararlı olanı E vitaminle devam ediyoruz. E vitaminini ; tahin , ceviz , badem , fındık , yeşil yapraklı sebzeler ve kurubaklagillerden alabilirsiniz. Gripten korunmak için E vitamini çok önemlidir.

– A vitamini ise başka bir antioksidandır içersinde bulunan bileşenler sizi enfeksiyonlara karşı korur ve güçlü yapar. A vitaminini ; yeşil , turuncu ve sarı meyve ; ve sebzelerden alabilirsiniz. Örnek verecek olursak yeşil biber , havuç , portakal , balık , süt ve yumurta olmaktadır.

gribe iyi gelen yiyecekler nelerdir

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir